Het schiet nog niet echt op met de elektrische vrachtwagen. Vrachtwagenfabrikanten, verenigd in lobby-organisatie ACEA, vrezen hoge boetes als zij de CO2-verplichtingen niet halen. De nood is zo hoog, dat ACEA nu pleit voor een verhoging van de dieselprijs.

Miljardenboetes hangen de vrachtwagenindustrie als het zwaard van Damocles boven het hoofd. Als de vrachtwagens die zij verkopen samen teveel CO2-uitstoten, dan volgen enorme boetes vanuit de Europese Unie. Ondanks het ondertussen enorme aanbod van zero-emissie opties, blijft de dieselvrachtwagens onverminderd de meest populaire optie onder klanten. Boetes dreigen, en als een kat in het nauw maakt de industrie gekke sprongen.

ACEA pleit daarom bij de Europese Unie voor een verhoging van de dieselprijs. Op die manier worden dieselvrachtwagens minder populair. Nu nog heeft meer dan 90 procent van de nieuwe vrachtwagens een dieselmotor. Alleen door die optie minder aantrekkelijk te maken, kan de elektrische vrachtwagen opkomen, stelt de ACEA. Daarbij moet ook fors geïnvesteerd worden in infrastructuur natuurlijk, want het gebrek hieraan remt de verkoop van zero-emissie vrachtwagens enorm.

Alleen het bevorderen van elektrische vrachtwagens is niet meer voldoende, meent ACEA in zijn laatste oproep. De EU moet ook de dieselvrachtwagen actief minder interessant maken. Een verhoging van de dieselprijs is dan een pijnlijke maar noodzakelijke maatregel. Alles is beter dan de miljardenboetes.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
22 april 2026
Goede scores EuroNCAP veiligheidstest
22 april 2026
Moderne slavernij
22 april 2026
Holthausen Clean Technology: Waterstof verdient de aandacht
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37