Trailerbedrijf Nooteboom meldt het overleden van oud-directeur Henk Nooteboom, op de leeftijd van 79 jaar.

Henk Nooteboom was algemeen directeur van Nooteboom Trailers van 1975 tot 2002. Samen met zijn twee broers Dick en Ton heeft hij de basis gelegd voor het huidige Nooteboom dat is uitgegroeid tot een internationale trailerfabrikant voor het uitzonderlijk wegvervoer.

Nooteboom Trailers herdenkt zijn oud-directeur als een “visionair en initiator”, die gedurfde keuzes maakte. “Er werd in de onderneming flink geïnvesteerd en gemoderniseerd. In zijn overtuiging ‘zonder mensen begin je niets’ was voor Henk de verbinding met de medewerkers heel belangrijk. Ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan, werd in 1981 het familiebedrijf onderscheiden met het predicaat Koninklijk, wat respect, waardering en vertrouwen symboliseert”, aldus het bedrijf.

Lean manifacturing

Naar Amerikaans voorbeeld introduceerde Henk Nooteboom ook het zogeneten lean manufacturing binnen Nooteboom Trailers, maar ook buiten het bedrijf zette Henk Nooteboom zich in voor de goede zaak. In 2004 werd Henk Nooteboom benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn verdiensten als bestuurder en penningmeester van RAI-vereniging en vanwege zijn sociaal bewogen ondernemerschap.

Deel dit artikel op​

Eén reactie

  1. Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven mij de naam Henk Nootenboom die ik natuurlijk gelijk plaats in mijn Utrechtse HTS opleiding waar Henk mijn klasgenoot was. Hoe raar werkens hersens? Gecondoleerd met het verlies van deze super aardige studie genoot.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Louwman wederom beste Mercedes-Benz truckdealer
23 januari 2026
Logistiek vaker onmisbaar voor groei
22 januari 2026
T. Vreugdenhil ziet mogelijkheden met Scania 40R
22 januari 2026
Traton: Scania daalde, MAN groeide in 2025
21 januari 2026
Roordink Bedrijfswagens MAN Dealer van het Jaar 2025
21 januari 2026
Mercedes-Benz test megawatt charging in Europa
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37