In 2024 zijn de verkopen van nieuwe bestelwagens in de Europese Unie met 8,3 procent gestegen tot een totaal van bijna 1,6 miljoen voertuigen. Daarentegen zijn de truckregistraties met 6,3 procent afgenomen tot ruim 300.000 voertuigen.

Dat meldt de koepelorganisatie van bedrijswagenfabrikanten Acea. De bestelwagenverkopen stegen in alle vier grote automotive markten: +13,7 procent in Spanje, +8,4 procent in Duitsland, +1,1 procent in Frankrijk en +0,9 procent in Italië. In Nederland stegen de bestelwagenverkopen in 2024 met maar liefst 87,4 procent tot een totaal van bijna 130.000 voertuigen. Oorzaak van deze stijging is het vervallen van de bpm-vrijstelling per 1 januari 2025, waardoor ondernemers nog snel in 2024 een nieuwe bestelwagen hebben laten registreren.

Trucks

De daling in de truckregistraties kwam met name op het conto van de zware trucks, waarvan de verkoop in de EU met 8,5 procent inzakte. De verkoop in middelgrote trucks steeg met 5,6 procent. In Nederland stegen de registraties in beide segmenten: met 12,2 procent voor zware trucks (totaal: bijna 16.000 stuks) en met 35,1 procent voor de middelgrote trucks tot een totaal van ruim 2700 voertuigen.

Bussen

De verkoop van bussen steeg in 2024 met 9,2 procent in vergelijking tot 2023 tot een totaal van ruim 35.000 voertuigen. Italië liet een opmerkelijke 26,7 procent stijging zien, waar de markt in Spanje met 10,3 procent toenam en die in Frankrijk met 2,2 procent. In Duitsland daarentegen werden 2,0 procent minder bussen verkocht. In Nederland werden in 2024 126,0 procent meer bussen geregistreerd tot een totaal van 888 voertuigen.

Brandstof

Diesel blijft veruit de energieleverancier voor bedrijfswagens. Van de nieuwe bestelwagens in de EU werd in 2024 84,5 procent door diesel aangedreven. Voor trucks is dat zelfs 95,1 procent. Bussen zijn vaker elektrisch aangedreven. Van de nieuwe Europese bussen was nog maar 63,1 procent een diesel, 18,5 procent volledig elektrisch en 9,8 procent hybride elektrisch.

Specifiek voor Nederland was in 2024 87 procent van de nieuwe bestelwagens een diesel en 9 procent een elektrische bestelwagen. Trucks waren nog voor 95 procent diesel aangedreven, maar bussen slechts voor 54 procent, de rest was elektrisch.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 maart 2026
Steyr start productie Sinotruk
6 maart 2026
Milence opent laadhub bij Volvo-fabriek in Gent
5 maart 2026
MAN versterkt Europees servicenetwerk
5 maart 2026
Vervaeke rijdt met ADR-gecertificeerde waterstoftruck
5 maart 2026
De naderende valkuil
4 maart 2026
DAF Museum verlengt tentoonstelling over AI en design
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37