De Dachser vestiging in Zevenaar heeft zijn vaste lijndienst wagenpark uitgebreid met een Langere en Zwaardere Vrachtautocombinatie (LZV) voor grensoverschrijdend vervoer naar Duitsland. De nieuwe zogenaamde ecocombi biedt 30% extra ruimte en draagt daardoor bij aan de milieudoelstellingen.

Sinds 2009 maakt Dachser in Nederland al gebruik van ecocombi ’s, schrijft het bedrijf. Vanaf heden rijdt er ook dagelijks een LZV op de een van de vaste lijnen naar de Dachser vestiging in Frankfurt, Duitsland.

Met LZV’s kan er wel 30% meer volume per rit worden geladen. De extra capaciteit vergt iets meer brandstof, maar daar staat tegenover dat Dachser jaarlijks op deze route 124 ritten uitspaart wat neerkomt op 60.750 kilometer. Dit bespaart 20.000 liter diesel en vermindert de CO2-uitstoot met 63.400 kg (kooldioxide-equivalent, well-to-wheel).

Wetgeving

In Duitsland zijn niet alle combinaties toegestaan en is de wetgeving anders dan in Nederland. Zo geldt er in Nederland bijvoorbeeld een andere regel met betrekking tot de draaicirkel ten opzichte van Duitsland. De TÜV-goedgekeurde LZV van Dachser is een motorwagen-dolly-oplegger van 25 meter lang met een gewicht van circa 13 ton. Hij heeft een extra wisselbak met een laadvermogen van circa 7 ton. De Mercedes Actros ecocombi heeft een draaicirkel van slechts 12,5 meter en is uitgerust met een Wabco weegsysteem en een achteruitkijkend camerasysteem. Daarnaast zijn de chauffeurs opgeleid middels een theorie- en praktijkexamen bij het CBR en voldoen hiermee aan alle vereisten.

Deachser zegt te verwachten dat de nu al sterke groei van het aantal ecocombi ’s nog verder zal toenemen. De stijgende dieselprijzen en eerdergenoemde besparingen dragen daar zeker aan bij. We zijn dan ook al bezig met het opzetten van een nieuwe LZV-lijn naar Duitsland.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck op handen
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
16 april 2026
Scania breidt Services 360 uit
16 april 2026
Bentvelzen Transport & Logistiek gaat verder met MAN eTGS
16 april 2026
Wijlhuizen Group klaar voor de volgende tien jaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37