In 1966 opende DAF zijn fabriek in het Belgische Westerlo. Hier worden nog altijd cabines en assen gemaakt voor vrachtwagens van het merk. Dit jaar staat DAF stil bij dit zestigjarig jubileum.

Op het terrein van DAF in Eindhoven was wel ruimte om uit te breiden, maar de benodigde arbeidscapaciteit ontbrak. Daarom week DAF uit naar Vlaanderen, waar dankzij de sluiting van mijnen en diamantslijperijen nog voldoende arbeidskrachten te vinden waren. In 1966 opende de fabriek in Westerlo, langs de snelweg A13. Dat jaar konden in de fabriek alle benodigde typen cabines al geproduceerd worden.

In 1971 verhuisde ook de productie van assen naar Westerlo. Hiervoor werd de fabriek in België uitgebreid met maar liefst 13.000 m2. In de loop van de jaren ontwikkelde de fabriek zich steeds verder. Op dit moment worden de cabines en assen van de nieuwste generaties DAF-vrachtwagens geproduceerd in Westerlo. De fabriek beschikt over een nieuwe lakstraat van bijna 150 meter, waar cabines in 3.000 verschillende kleuren gespoten kunnen worden. Zo’n 145 robots produceren de cabines in een volledig geautomatiseerd proces.

Net als alle andere DAF-fabrieken produceert DAF in België ‘sequentieel’ volgens het ‘just-in-time’-principe. Dat betekent dat cabines en assen precies op het juiste moment én in de juiste volgorde, op klantenorder worden aangeleverd in de DAF assemblagefabriek in Eindhoven en bij Leyland Trucks in Groot-Brittannië. Gewerkt wordt volgens het PACCAR Productie Systeem, dat als uitgangspunt heeft dat er altijd ruimte is voor verdere verbetering en dat de medewerkers als geen ander weten hoe het nog beter, nog slimmer en nog efficiënter kan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck op handen
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
16 april 2026
Scania breidt Services 360 uit
16 april 2026
Bentvelzen Transport & Logistiek gaat verder met MAN eTGS
16 april 2026
Wijlhuizen Group klaar voor de volgende tien jaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37