Tussen de BMW-fabriek in München en Landau an der Isar, ongeveer 120 kilometer naar het noordoosten, rijden sinds december 2022 vier vrachtwagens van de logistieke dienstverlener Guggemos op hernieuwbare HVO100-diesel. In maart 2023 werd de HVO100-testvloot uitgebreid met nog eens zes trucks van DB Schenker, voor onderdelendistributie in de regio München. De proef is onderdeel van een eenjarig proefprogramma om de nieuwe brandstof te testen.

HVO100 is gemaakt van verschillende afvalproducten, residuen en hernieuwbare grondstoffen, waaronder gebruikte bakolie. Vergeleken met fossiele diesel produceert HVO100 tot 90 procent minder CO2. Gemiddeld ligt het brandstofverbruik met de HVO100 ongeveer 3 procent hoger, maar de tien trucks die momenteel gebruikmaken van de brandstof zullen naar verwachting tot 800 ton minder CO2 per jaar uitstoten dan met conventionele diesel.

Neste

De partner van BMW Group in het huidige HVO100-proefproject is het Finse bedrijf Neste. Hun met waterstof behandelde plantaardige olie (Neste My Renewable Diesel) is gebaseerd op hun gepatenteerde NEXBTL-technologie en wordt puur geproduceerd uit hernieuwbare grondstoffen, waarbij plantaardige oliën worden omgezet in koolwaterstoffen door middel van een katalytische reactie met waterstof. HVO-diesel is echter niet hetzelfde als biodiesel, dat chemisch anders is en via een ander proces wordt geproduceerd.

Door de nieuwe brandstof te gebruiken in de transportlogistiek wil BMW Group ontdekken hoe de hernieuwbare diesel werkt in het dagelijks gebruik en hoe kostenefficiënt deze is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 april 2026
Bridgestone lanceert winterband Duravis
28 april 2026
VGTC Rotterdam verbindt kantoor en werkplaats
27 april 2026
Bruggenbouwer als directeur MahaExplora
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37