Volledig onverwacht kwam staatssecretaris Jansen van Milieu (PVV) vrijdag met een versoepeling van de regels voor de zero-emissiezones. Gemeenten reageerden verrast en melden vandaag in een gezamenlijke verklaring dat ze zich er niks van aantrekken.

De gemeenten waren nota bene nog in gesprek met de staatssecretaris na de vorige mislukte poging van het kabinet om de invoering van zero-emissiezones uit te stellen. Zonder overleg kondigde de staatssecretaris een versoepeling aan. Bestelauto’s met een Euro 6 dieselmotor mogen een jaar langer de binnenstad in, tot 2029. Daarnaast roept het kabinet gemeenten op het eerste jaar nog geen boetes uit te schrijven. Voor vrachtwagens is er geen aanpassing.

Gemeenten zijn verrast en teleurgesteld over de werkwijze van het kabinet, zo laten de veertien gemeenten in een gezamenlijke verklaring weten. Zij leggen de versoepeling van de regels dan ook volledig naast zich neer. De invoering gebeurt zoals eerder is afgesproken. Versoepeling van de regels voor zero-emissiezones achten de gemeenten niet eerlijk tegenover ondernemers die al investeringen hebben gedaan of ontheffingen hebben aangevraagd.

Samen met belangenorganisaties als TLN, Evofenedex en VNO-NCW roepen de gemeenten het kabinet op om eindelijk eens met zekerheid te komen voor ondernemers. Hier zijn zij het meest bij gediend. De aanloop naar de invoering van zero-emissiezones is lang geweest. Ondernemers die de boot dreigen te missen, kunnen terecht bij hun gemeente voor hulp.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
Hardeman Zand- en Grindhandel gaat stil door de stad
15 januari 2026
TIS Zwijndrecht ook servicepartner Krone
15 januari 2026
Anders Invest neemt belang in Falkom
15 januari 2026
Transportbedrijf tijdelijk gesloten door Arbeidsinspectie
15 januari 2026
Stef Slotboom nieuwe algemeen directeur BE-Combi Systems
14 januari 2026
Volvo Trucks Nederland positief ondanks tegenvallende verkoopcijfers
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37