In zijn nieuwe assemblagefabriek op het terrein van DAF Trucks in Eindhoven start DAF dit voorjaar met de productie van de nieuwe generatie, volledig elektrische DAF XD en XF Electric.

De basis voor elke elektrische DAF-truck van de nieuwe generatie is een zogeheten glider; een chassis zónder aandrijflijn maar mét cabine. Zo’n glider wordt geproduceerd in de reguliere truckfabriek van DAF. Op de productielijn van de Electric Truck Assembly worden de 4×2 en 6×2 trekkers en bakwagens vervolgens in acht stappen afgebouwd tot XD en XF Electric trucks.

Twee assemblagelijnen

De nieuwe fabriek telt feitelijk twee assemblagelijnen. Terwijl op de sub-assemblagelijn de batterij-pakketten worden samengesteld, worden op de hoofdlijn alle hoogspanningscomponenten aan het chassis gemonteerd, inclusief batterijen en aandrijflijn. Op de laatste stations vinden uitgebreide controles plaats om zeker te zijn dat de truck perfect functioneert.

Maatwerk

De XD en XF Electric worden volledig op maat samengesteld, zodat ze optimaal aansluiten op de wensen van de klant. De elektrische Paccar-aandrijflijnen zijn daarom modulair. Niet alleen zijn twee Paccar EX-motoren (met zes verschillende vermogens) beschikbaar; ook kunnen de batterijpakketten naar klantwens op verschillende plaatsen aan het chassis worden gemonteerd voor een zo groot mogelijke opbouwvriendelijkheid.

DAF gaat ervan uit dat de productie de komende jaren zal stijgen naar enkele duizenden voertuigen per jaar, in lijn met een toenemende marktvraag naar volledig elektrische trucks.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck op handen
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
16 april 2026
Scania breidt Services 360 uit
16 april 2026
Bentvelzen Transport & Logistiek gaat verder met MAN eTGS
16 april 2026
Wijlhuizen Group klaar voor de volgende tien jaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37