Tridec heeft een lichtere variant van de TD-X ontwikkeld: de TD-XD, waarbij de D staat voor de directe overbrenging van de stuurbeweging van de eerste op de laatste as. Het TD-XD stuursysteem is ten opzichte van de TD-X, 50 kg tot 170 kg lichter. Dit is mogelijk omdat de overnemer ter hoogte van de starre as is komen te vervallen en in het chassis geen montagevoorziening voor de overnemer getroffen hoeft te worden. De maximale besparing wordt gerealiseerd wanneer gekozen wordt voor 100 mm hoge asmontageframes en een TD-K koppelingplateau. Door het wegvallen van de overnemer bevat de TD-XD ook een kleine draaikrans en twee stuurkogels minder.

De nieuwe TD-XD is, net als het bestaande TD-X systeem, door de RDW goedgekeurd. Zoals bij de overige Tridec systemen, worden ook hier speciale kartelbouten gebruikt om het loslopen van bouten en natrekken te voorkomen. Om een goede conservering te garanderen zijn de meeste componenten behandeld met KTL. Optioneel kunnen de draaistellen verzinkt geleverd worden. Tot slot is een grotere stuurhoek van dertig graden mogelijk wat voornamelijk bij trailers met een korte wielbasis noodzakelijk is.

Samengevat resulteren de aanpassingen volgens Tridec in een prijsreductie, een gewichtsreductie en een besparing in onderhoudskosten.

Lichtere variant: Tridec TD-XD

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 april 2026
Net zo goed, alleen goedkoper
28 april 2026
Bridgestone lanceert winterband Duravis
28 april 2026
VGTC Rotterdam verbindt kantoor en werkplaats
27 april 2026
Bruggenbouwer als directeur MahaExplora
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37