Het Zweedse transportbedrijf Börje Jönsson Group uit Helsingborg heeft in 2 jaar ruim een half miljoen kilometer gereden met een volledig elektrische Volvo.

Normaal rijdt een vrachtwagen zo’n 150.000 kilometer per jaar, maar deze elektrische vrachtwagen gaat hier fors overheen. Per dag rijdt deze vrachtwagen bijna 1.000 kilometer. Het gaat hier dan ook om een testtruck van Volvo Trucks en Designwerk Technologies.

Geweldige prestatie

De elektrische Volvo is sinds september 2021 aan het werk. Zes dagen per week rijdt hij tussen Helsingborg en Gothenburg, een afstand van 240 kilometer. Hij stopt alleen om tussendoor te laden. Op zondag rijdt hij ook, maar slechts een halve dag. De rest van deze dag laadt hij op voor de opvolgende week.

De elektrische Volvo rijdt voor Börje Jönsson Group, die erg tevreden is over de prestatie. Het transportbedrijf, dat 160 vrachtwagens telt, rijdt al sinds 2013 volledig fossielvrij: elektrisch of op bio-brandstoffen. De directeur, Börje Jönsson, gelooft dat het transport duurzamer moet. Dat kan volgens hem ook, al moet de transportsector dan wel investeren in betere laadmogelijkheden.

Ook Volvo zelf is blij met de mijlpaal. “500.000 kilometer in slechts twee jaar is een geweldige prestatie”, zo stelt Jessica Sandström, Serior Vice President Global Product Management voor Volvo Trucks. “Het laat zien dat het mogelijk is om ook intensieve en zware transporttaken te elektrificeren. Dit is een belangrijk project, waarbij we veel leren over bijvoorbeeld de prestaties van de accu. Onze bevindingen leveren uiteindelijk voordelen op voor al onze vrachtwagens.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 maart 2026
X-Low chassis nu ook voor elektrische bestelauto’s
3 maart 2026
Brandweer Schiphol vertrouwt op elektrische Scania bakwagens
3 maart 2026
Tienduizend keer 2020
2 maart 2026
Verkoopcijfers bestelauto’s nog altijd ondermaats
2 maart 2026
Slimme vijfasser vervangt twee trucks bij Jan van Dam
2 maart 2026
Royal Dutch LV Logistics: Als het goed is, dan is het goed
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37