Fabrikant van elektrische voertuigen Quantron heeft dertig van dergelijke bestelwagens geleverd aan het logistieke centrum van meubelgigant Ikea bij Wenen in Oostenrijk. Ikea heeft berekend dat hiermee al in het eerste jaar zo’n 117.000 leveringen emissievrij kunnen worden uitgevoerd, wat resulteert in een besparing op de CO2-uitstoot van meer dan 300 ton.

De volledig elektrische Q-Light van Quantron heeft een actieradius van minimaal 170 kilometer, een aandrijfvermogen van 110 kW en een maximaal laadvermogen van 70 kW. In eerste instantie zullen de voertuigen worden gebruikt voor leveringen aan alle 23 stadsdistricten van Wenen en binnen een straal van 30 kilometer van het logistieke centrum. De elektriciteit voor de voertuigen komt uit 100 procent hernieuwbare energiebronnen.

Geheel emissievrij

Namens Ikea licht Claes Lindgren (foto links) toe: “Klimaatbescherming kan niet worden uitgesteld, daarom werkt Ikea consequent om uitstoot te verminderen en klimaatpositief te worden. Quantron AG is een competente partner met hoogwaardige producten waarop we 100 procent kunnen vertrouwen. Vandaag is de start van de inzet van onze nieuwe milieuvriendelijke Quantron-voertuigen in Wenen. Eind deze maand gaat er ook een autovrije Ikea meubelwinkel open in het Westbahnhof-station in Wenen, die de gekochte goederen rechtstreeks en op een milieuvriendelijke manier bij onze klanten thuis aflevert. In de toekomst zullen we ons innovatieve bezorgconcept in heel Oostenrijk uitrollen. Tegen 2025 zijn we van plan om volledig over te schakelen op emissievrije voertuigen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck op handen
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
16 april 2026
Scania breidt Services 360 uit
16 april 2026
Bentvelzen Transport & Logistiek gaat verder met MAN eTGS
16 april 2026
Wijlhuizen Group klaar voor de volgende tien jaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37