Een universeel servicebedrijf dat al jaren in bedrijf is zou met enige afgunst kijken naar de jongste aanwinst van Bernaards Transport. Deze specialist in groupagevervoer naar Frankrijk investeerde in een apk-straat die helemaal klaar is voor de aanstaande eisen.

Partnercontent

Investeren in een twintig meter lange put, compleet met VLT- remmentestbank en spelingsdetector doe je weloverwogen. Het is immers geen geringe investering. Toch hoefde chef werkplaats Janno de Boer niet lang te aarzelen. “Onze vorige VLT-bank stamde nog uit 1995”, zegt hij intussen naar het vakkundig weggewerkte gat wijzend. De nieuwe put ligt in het midden van de ruime werkplaats, er rechts naast zijn twee oude putten volgens de toen gangbare normen neergelegd. “Die hebben we al eens aangepast om aan de Arbo-eisen te blijven voldoen.”

Behalve de bank op leeftijd en de putafmetingen speelde er nog de aanstaande plichten rondom een keurstraat. Voor de koplamptester is een vlakke vloer noodzakelijk, wat aanpassingen vroeg van de vloer bij Bernaards Transport. Een spelingsdetector ontbrak ook. “Al met al is het dan de keuze tussen investeren om toekomstbestendig te zijn of alsnog te gaan uitbesteden. Een middenweg is er niet. Uitbesteden vinden we geen optie.”

Het wagenpark telt 55 trekkende eenheden: tachtig procent DAF, de rest Scania. Getrokken materieel komt vooral van Schmitz. Elke zaterdag is het merendeel van de vloot terug op de basis in Halsteren. Het merendeel van de auto’s heeft een vaste chauffeur en die zaterdagen is het niet alleen een gezellig onderonsje, maar bovendien uitermate efficiënt om de puntjes nog even op de i te kunnen zetten. “Die flexibiliteit is voor ons een hoofdreden om zelf onderhoud en reparatie te doen. Zelfs kleine schades doen we zelf. We hebben een eigen spuiterij en gangbare schadedelen liggen gespoten op voorraad. De vloot moet er representatief bij staan.” Voor regulier onderhoud en keuringen staan de auto’s maximaal tweemaal per jaar binnen, op een looptijd van acht tot tien jaar. In de werkplaats zijn vier man actief, waarvan twee de apk-papieren hebben. Met de Texa-diagnoseapparatuur kunnen ze veel intern afhandelen, waar nodig is er een goede relatie met omliggende dealers. De VLT-liftbank bedienen ze met de optionele tablet. “Dat is ideaal, vanuit de cabine kun je alles regelen. Van het invoeren van de voertuiggegevens tot het feitelijke keuren zelf.”

De apk-straat is zo ingericht dat de drie-assige trailers precies goed uitkomen. Zodra de derde as in de remmenbank staat, is de voorste as op de spelingsdetector. En dan is er nog het nieuwe type Autec putkrik gemonteerd, waar je relatief makkelijk onderdoor kunt lopen. “Het zijn kleine dingen, maar efficiency zit hem in kleine details. Bij VLT snappen ze dat en begeleiden ze het proces van A tot Z.”

Voor meer achtergronden, foto’s en technische info: www.vltest.nl/AST2021-5

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37