De apk-straat van VL Test Systems kent een nieuwe optie in de vorm van een bandeninspectiesysteem genaamd TIS. Er zijn twee versies beschikbaar, VLT3972 en 3982 respectievelijk voor lichte of zware voertuigen.
Dit bandeninspectiesysteem TIS wordt geïnstalleerd direct na de rollen van de remmentestbank. Terwijl de wielen in die rollen ronddraaien vindt de meting plaats. Dit maakt het mogelijk de volledige bandomtrek te controleren. Het hele proces vraagt niet meer dan enkele seconden.
Om beelden te kunnen maken vanuit verschillende standpunten gebruikt de installatie per wiel twee digitale stereocamera’s. De geavanceerde software analyseert vervolgens de beelden en de testresultaten van het systeem worden per as afgedrukt op het rapport van de remmentest.

De belangrijkste functie van de unit is weliswaar de profieldieptemeting maar optioneel kan het ook gebruikt worden voor een controle van de bandenspanning. Dit laatste gebeurt door de slijtage van de banden te beoordelen, het is dus geen live spanningsmeting zoals via sensoren in de band of op de velg plaatsvindt. De beoordeling van het slijtagebeeld geeft echter een goede indicatie van onder- of overdruk. De stereocamera’s kunnen volgens de fabrikant ook worden gebruikt voor het signaleren van wangbeschadigingen of ingereden spijkers.
TIS+
En de ontwikkelaars zijn nog niet klaar met de profieldieptemeter, want er wordt achter de schermen druk gewerkt aan nieuwe opties. Een ervan maakt het meten van toespoor en uitspoor mogelijk. Voordeel van deze aanvulling is dat een aparte spoorplaat niet meer nodig is. De fabrikant geeft ten slotte aan dat deze optie via een online verbinding kan worden doorgevoerd. Er is dus geen fysieke verandering nodig aan het bandeninspectiesysteem. Voor wie dit alles niet genoeg is staat er ook nog een TIS+ in de planning die camera’s aan de zijkant van de remmentestbank toevoegt. Over een precieze introductiedatum van deze opties kan VL Test Systems bij het ter perse gaan van deze uitgave vooralsnog geen nadere informatie geven.