In 2022 en 2023 bestelde Koos van Gaalen Transport al veertien nieuwe Scania’s. Nu volgt er een order van wederom acht trucks van het merk. “De betrouwbaarheid en de uitstraling van Scania past bij ons”, aldus het bedrijf.

De acht nieuwe exemplaren zijn zowel 460R trekkers als P370 bakwagens. Het bedrijf uit het Westland is gespecialiseerd in geconditioneerd AGF-transport. Het bedrijf is actief in de gehele keten, vanaf de kweker met dagverse groenten en fruit tot aan de distributie naar de supermarkt. Het bedrijf heeft een lange geschiedenis met Scania. “Al sinds de oprichting van ons bedrijf maakt Scania deel uit van de vloot. Sterker nog, onze eerste truck in 1994 was ook een Scania”, aldus directeur Arco van Gaalen.

“Eigenlijk hebben we sindsdien altijd een twee merken beleid gehad, maar Scania is altijd een vaste waarde geweest in onze vloot. Dat heeft meerdere redenen. Ten eerste is onze relatie met zowel onze dealer, Scania Maasdijk, erg goed. Het is gewoon prettig werken en we kunnen altijd op ze rekenen. Alle trucks lopen in een reparatie- onderhoudscontract waardoor wij volledig ontzorgd worden. Dat is belangrijk, want daarmee ligt onze focus volledig op ondernemen”, aldus Van Gaalen. Daarnaast scoort Scania goed in betrouwbaarheid en verbruik. “Eigenlijk is de nieuwe generatie probleemloos, en sinds de komst van de Super-aandrijflijn is het verbruik nog verder gedaald.”

Naast de zakelijke kant van het verhaal spelen echter ook uitstraling van Scania en de voorliefde van de chauffeurs een belangrijke rol bij Koos van Gaalen. “Een Scania heeft gewoon een stoere uitstraling en dat zorgt voor gemotiveerde chauffeurs. Onze trucks zijn bijzonder compleet uitgerust met optimaal comfort voor de chauffeurs, maar aan de buitenkant willen we het strak houden. Dat vinden wij belangrijk voor de beeldvorming. Zo worden de trucks ook wekelijks gewassen. We rijden met levensmiddelen, en dan is uitstraling belangrijk”, aldus Van Gaalen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 februari 2026
MAN promoot de ID. Polo met elektrische eTGS
11 februari 2026
Scania Nederland viert 80-jarig jubileum met speciale editie
10 februari 2026
Vier MAN bakwagens voor Brandweer Gelderland-Midden
9 februari 2026
SRA: marges transport enorm onder druk
9 februari 2026
Meilink Transport gaat met Scania voor optimale VECTO-score
6 februari 2026
Volvo naar de kermis met Overkamp
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37