Onder de naam Stratus presenteert VDL Container Systems een nieuw portaalarmsysteem. Het is specifiek ontwikkeld voor langdurig gebruik onder zware omstandigheden. Op deze manier wil VDL stilstand bij transporteurs voorkomen.

Volgens VDL Container Systems worden te veel portaalarmsystemen gebouwd om zo goedkoop mogelijk te zijn. Dit leidt tot uitval, aangezien deze systemen eerder kapot gaan. VDL heeft uitvoerig gekeken naar belasting, slijtage en inzetbaarheid om een zo robuust mogelijk systeem op de markt te zetten. Het portaalarmsysteem heeft de naam VDL Stratus gekregen.

Omdat het systeem modulair is opgebouwd, kan de opbouw eenvoudig aan de wensen van de klant worden aangepast. VDL Stratus is hiermee toepasbaar voor verschillende typen chassis en verschillende toepassingen. De opzetarmen zijn geknikt, waardoor het plaatsen van containers eenvoudiger is. Omdat de armen beter uitgelijnd zijn met de hydraulische cilinders ontstaat er minder piekbelasting.

VDL probeert op verschillende manieren slijtage te beperken. Zo zorgt een soft-stopfunctie voor het voorzichtig plaatsen van een container. Verschillende sensoren houden scheefstand in de gaten. De chauffeur wordt hiervoor gewaarschuwd via het scherm in de cabine en via de afstandsbediening. Het portaalarmsysteem wordt aangestuurd door het I-Control-systeem van VDL.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37