Een groot onderzoek onder Britse vrachtwagenchauffeurs laat zien dat het slecht gesteld is met de veiligheid op parkeerplaatsen langs de snelweg. Met name vrouwelijke chauffeurs stoppen massaal met het beroep.
Net als in andere Europese landen is er in Groot-Brittannië een groot tekort aan parkeerplaatsen voor vrachtwagens. De plaatsen die er zijn, voldoen vaak niet aan de standaard. Dit is de conclusie van Transport Focus, die een groot aantal chauffeurs naar hun ervaringen vroeg. De verschillen tussen parkeerplaatsen zijn groot. Veel ondervraagden waren positief over truck stops, maar met parkeerplaatsen langs de snelweg is vaak veel mis.
Chauffeurs noemden de parkeeromstandigheden onder alle waardigheid. Meer dan de helft van de ondervraagden stelt dat er veel te weinig plaatsen zijn. Vier van de vijf chauffeurs vinden de kwaliteit onder de maat. Vaak voelen zij zich niet veilig, waardoor de nachtrust eronder lijdt. Sanitaire voorzieningen zijn smerig of niet beschikbaar en beveiligingscamera’s werken vaak niet. Criminaliteit is aan de orde van de dag.
Veel chauffeurs vinden het gebrek aan veiligheid op parkeerplaatsen reden om ander werk te zoeken. Met name jonge vrouwen vertelden aan Transport Focus dat de omstandigheden op parkeerplaatsen reden zijn om te stoppen. Meer dan de helft van de Britse chauffeurs is ouder dan 50 jaar, dus de behoefte aan nieuwe chauffeurs is groot. Als er niets verandert aan de omstandigheden op parkeerplaatsen, stevent Groot-Brittannië af op een enorme transportcrisis, stelt Transport Focus dan ook in zijn rapport.