Van der Peet logistics en transport solutions uit Nieuwkoop bestaat op 15 juni precies 75 jaar. “We spelen een belangrijke rol in de voedselketen.”

Van der Peet bouwt trailers op maat voor los gestorte producten zoals uien, koffiebonen, cacaobonen, graan, aardappels, bieten, lijnzaad en ook niet-voedingsmiddelen als zand, mest, zaagsel en houtpellets. “De opbouw of indeling van een trailer hangt af van het product”, zegt Henk van der Peet (tweede generatie). “Wij passen trailers aan op de eigenschappen van het product en de laad- en lossituatie.”

Henk: “We zijn begonnen in Noorden. Mijn vader nam er net na de Tweede Wereldoorlog een wagenmakerij over. Oude legertrucks bouwde hij om tot veewagens en wagens waarmee melkbussen, hooi en stro vervoerd konden worden. Hij was een boerenzoon en had veel connecties in dat wereldje.”

Bandlosser

Vijfenzeventig jaar later is Van der Peet nog steeds nauw verbonden aan de landbouw. Dat komt mede door hun bandlosser die met name geliefd is onder aardappelverwerkers. Henk: “Met de bandlosser kun je gedoseerd lossen waardoor bijvoorbeeld aardappels en uien niet beschadigen. Ook kun je de trailer afzetten zodat de chauffeur een lege trailer kan aankoppelen en snel weer verder kan. Dat verhoogt het rendement. Bijna alle aardappelinpakkers, friet- en chipsfabrieken in Europa rijden ermee. De bandlosser is de trots van het bedrijf.”

Henk van der Peet: “Ik doe heel veel marktonderzoek. Onze klanten zijn veel aardappelboeren. Je wilt op de markt in kunnen spelen en met de klant mee kunnen denken. Dan is productkennis cruciaal.”

Voor een klant in Siberië maakten ze een trailer die bestand is tegen temperaturen van -45 graden. Voor het vervoer van koffiebonen zorgen ze dat alles heel goed schoon te maken is en zelfs de smeerolie is dan plantaardig. Wietske van der Peet: “De aanpassingen zitten in de grotere maar ook de kleine dingen. We letten op functionaliteit, veiligheid en duurzaamheid.”

Het jubileum viert Van der Peet met hun eigen personeel. Voor de klanten is een feestje lastig, omdat die over de hele wereld verspreid zitten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
22 april 2026
Goede scores EuroNCAP veiligheidstest
22 april 2026
Moderne slavernij
22 april 2026
Holthausen Clean Technology: Waterstof verdient de aandacht
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37