In de eerste drie maanden van dit jaar had het transport in Europa last van hoge kosten en veel onzekerheid. De tarieven daalden en de volumes stagneerden. Toch ging het op sommige routes juist beter.

Wereldwijde onzekerheid speelt het transport in Europa parten. Stagnerende vraag en toenemende kosten maakt voor een haperend eerste kwartaal, zo blijkt uit de nieuwste Road Freight Index door Upply, IRU en Transport Intelligence (Ti). Ondanks positieve geluiden uit de industrie daalden de tarieven in het eerste kwartaal wederom. Wel zijn de tarieven nog altijd hoger dan in dezelfde periode het jaar ervoor.

Op de grote transportroutes is een licht herstel te zien na een slecht verlopen vierde kwartaal van 2024. Hoewel de industriële productie steeg in Duitsland en Frankrijk bleven transportvolumes achter. Opvallend zijn ontwikkelingen in Spanje. Terwijl tarieven in de meeste landen licht daalden, stegen ze in dat land aanzienlijk. In het eerste kwartaal profiteerde het transport hier van toegenomen consumptie.

Stijgende kosten blijven een belangrijke oorzaak van de problemen. Wel is het aandeel van de dieselprijs gedaald: de brandstof is relatief goedkoop geworden dankzij wereldwijde ontwikkelingen. In Duitsland spelen energiekosten een grote rol, terwijl de stijgende prijs van arbeid in Polen transportkosten duurder maakt. Ook de verplichting van een nieuwe tachograaf speelt de sector parten, net als het nog altijd oplopende chauffeurstekort.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 december 2025
Volkswagen breidt aanbod Transporter uit met hybride
9 december 2025
Niet elektrisch, maar diesel voor EWAKO Wapeningscentrale
9 december 2025
Volvo introduceert elektrische 14 tons distributietruck
9 december 2025
Scania opent Customer Delivery Center
8 december 2025
ATS ontvangt eerste Ford F-Line E van Europa
8 december 2025
Apollo Tyres breidt aanbod truckbanden flink uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties