In het derde kwartaal van dit jaar noteerden zowel MAN als Scania, beide onderdeel van de Traton Group, een sterke toename in nieuwe orders. Dit ondanks een daling in de verkoop van zware vrachtwagens.
De verkoop van zware trucks bij MAN daalde met 5 procent tot 44.047 exemplaren. Daartegenover stond een sterke groei bij de bussen (+35%) en bestelwagens (+18%). MAN spreekt van een “robuust resultaat” over de eerste negen maanden van 2025. De omzet bleef vrijwel stabiel op 9,9 miljard euro (-1%), terwijl het totale verkoopvolume met 4 procent toenam tot 71.672 voertuigen. Volgens CFO Inka Koljonen laat het resultaat zien “hoe veerkrachtig het bedrijf inmiddels is, ondanks de moeilijke marktomstandigheden”.
Scania rapporteerde over het derde kwartaal een omzetdaling van 3 procent tot 46,9 miljard Zweedse kronen (ongeveer 3,99 miljard euro). Het bedrijf wijt dat aan lagere leveringen, ongunstige wisselkoersen en de kosten voor de opbouw van een nieuwe productielocatie in China. Scania leverde 21.545 trucks af, 1 procent minder dan vorig jaar, maar het aantal bestellingen steeg met 20 procent tot 20.492 voertuigen, waaronder 133 volledig elektrische trucks.
Beide fabrikanten zien een duidelijke verschuiving richting elektrische aandrijving. Zowel MAN als Scania melden een sterke stijging in de verkoop en orders van elektrische trucks en bussen. Volgens Scania-topman Christian Levin bewijst de groei in bestellingen dat klanten vertrouwen blijven houden: “Onze toenemende orders laten zien dat we goed gepositioneerd zijn voor duurzame, langetermijngroei.”