Afgelopen maar kondigden Iveco en Hyundai een samenwerking aan. Maar veel meer dan een ‘Memorandum of Understanding’ was er toen nog niet. Inmiddels is er een concrete eerste stap. Hyundai levert de brandstofcel voor Iveco-bussen die via waterstof elektrisch rijden.

Met deze stap wordt duidelijk dat Iveco  in Hyundai een tweede partner heeft gevonden in de zoektocht naar samenwerking en naar expertise voor de nieuwe generatie trucks en bussen, die geen schadelijke gassen meer uitstoten. In 2019 kondigde Iveco de samenwerking met de Amerikaanse start-up Nikola. Daarmee werkt Iveco nu samen op het gebied van vrachtwagens. Het is dus goed denkbaar dat in ons deel van de wereld, Iveco en Hyundai ook nog componenten met elkaar gaan uitwisselen om bijvoorbeeld tot trucks te komen die via waterstof elektriciteit betrekken en die tot de hoogste gewichtscategorie behoren. In de lichtere klasse van zestien ton, heeft Hyundai al een eigen truck die elektrisch rijdt met een brandstofcel en die waterstoftanks achter de cabine heeft.

Wat de bussen betreft zegt Iveco dat het al aanvragen heeft voor levering van bussen die elektrisch rijden met behulp van een brandstofcel.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 april 2026
VGTC Rotterdam verbindt kantoor en werkplaats
27 april 2026
Bruggenbouwer als directeur MahaExplora
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
22 april 2026
Goede scores EuroNCAP veiligheidstest
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37