In totaal beschikt Van Velsen over negen zogenaamde ‘Thermoplast sets.’ Dat zijn combinaties van bakwagens met aanhangwagens met daarin een complete werkset voor het aanbrengen van de belijning. De aanhangwagen herbergt de machine waarmee de belijning wordt aangebracht terwijl in de motorwagen het product wordt aangemaakt.

In de laadruimte staat een grote menginstallatie waarin het thermoplast materiaal wordt heet gestookt en gemengd. De grondstoffen worden op pallets meegenomen in de laadruimte. Door middel van een hydraulische lift worden de pallets op een ideale werkhoogte gebracht. Hierdoor kunnen de mengketels op arbo-vriendelijke wijze worden gevuld.

Directeur Verdel: “Dat was echter niet meer van deze tijd. We rijden nu met een fluisterstille en schone Euro VI-truck naar het werk. Dan wil je vervolgens natuurlijk niet een luidruchtige en vervuilende dieselmotor opstarten. Vandaar dat we samen met DAF dealer Sent Waninge en de leverancier van de installatie naar een alternatief gezocht hebben. De PACCAR MX-11 krachtbron drijft door middel van de PTO nu direct de hydropomp aan met een vermogen van 20 kW. Deze hydropomp drijft op zijn beurt de menginstallaties aan, de lift in de laadvloer en een generator voor 220 volt.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 juni 2025
Iveco viert jubileum met speciale modellen
13 juni 2025
Scania investeert in dealernetwerk
12 juni 2025
OEM-kwaliteit binnen handbereik
11 juni 2025
Arjen Kraaij nieuwe CEO en president TIP Group
11 juni 2025
Vantra Transit: nieuwe zomerband van Hankook
11 juni 2025
Persoonlijk, flexibel en betrouwbaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties