Een eenvoudig veersysteem met minimale onderhoudskosten: dat zijn volgens Veldhuizen Trucks de voordelen van de nieuwe 50-tons 10×4 Scania kipper. Onlangs nam Barry van Heerdt het eerste exemplaar in gebruik.

Veldhuizen Trucks presenteerde het nieuwe concept op TKD 2025: een volledig luchtgeveerde 50-tons 10×4 widespread kipper. Barry van Heerdt nam als eerste een dergelijke vrachtwagen in gebruik. Hij is gebaseerd op een Scania 500P. Veldhuizen Trucks verwijderde de laatste as van het chassis en monteerde deze op een draaikrans op 181 cm hartafstand van de andere aangedreven as. Door middel van twee liggende hydraulische cilinders naast het chassis wordt deze as om zijn hart gestuurd. Bij snelheden boven 40 km/u is de besturing van de as geblokkeerd en geeft de truck een stabiel rijgedrag.

Op 131 cm voor de aangedreven as werd bovendien een luchtgeveerde, hefbare en mechanisch gestuurde derde stuuras gemonteerd. Hierdoor ontstaat een relatief korte en zeer wendbare 50-tonner, waarbij de eerste twee voorassen ieder 10 ton voor hun rekening nemen, de derde as 7,5 ton en de aangedreven assen ieder 11,5 ton. Voor meer tractie kan de derde as tot 30 km/u gelift worden en beschikt de Scania over dwars- en langssperren.

Met de door Veldhuizen Trucks gebouwde 50-tons 10×4 ontstaat er een truck die geschikt is voor gemengd gebruik. Barry van Heerdt koos voor deze combinatie omdat het kipperwerk steeds meer over langere afstand gebeurt en het terreinwerk steeds minder wordt door het toepassen van rijplaten. Door de toepassing van luchtvering is er een laag chassis, waardoor de Gijsbertsen kipper laag opgebouwd kan worden en ontstaat er tevens een laag zwaartepunt. Compleet opgebouwd met kipper heeft de Scania een indrukwekkend laadvermogen van 31,5 ton.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37