Met de zogeheten PEMS-test (Portable Emissions Measuring System) wilde TNO aan de weet komen hoe de aandrijflijn van de Stralis NP 400 zich gedraagt qua brandstofverbruik en uitstoot ten opzichte van een vergelijkbare dieseltruck. Daarbij werd ook specifiek naar de uitstoot van NOx gekeken.

Beladingsgraden

Er werden diverse routes gereden, bij uiteenlopende beladingsgraden en verkeersomstandigheden. De te testen truck was een normaal exemplaar uit de vloot van Cornelissen, die al 182.000 kilometer achter de rug had. Het enige uitlaatgasnabehandelingssysteem was een driewegkatalysator. De combinatie werd voor de testritten achtereenvolgens voor 10, 55 en 100 procent beladen. Onder 100 procent wordt een GVW verstaan van 44 ton.

Stadsverkeer

Op een testroute door Brabant werden etappes van steeds een kleine tweehonderd kilometer afgelegd. Meestal bij goed weer, als gevolg van de lange zomer van 2018. TNO concludeert dat de uitstoot van NOx en NO2 laag is over de gehele testcyclus, lager dan een vergelijkbare Euro VI diesel. De NOx uitstoot is drie keer lager dan is toegestaan bij Euro VI. Opvallend is dat de Iveco met name in stadsverkeer een enorme vooruitgang in verbruik boekt ten opzichte van een soortgelijke test uitgevoerd in 2017.

Gerekend naar stadsverkeer, regionaal verkeer en snelwegverkeer presteert de Iveco NP 400 LNG volgens TNO respectievelijk 84, 20 en 4 procent beter dan een vergelijkbare dieseltruck. Met die gegevens gaat Iveco nu een homologatieprocedure in.

Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck op handen
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
16 april 2026
Scania breidt Services 360 uit
16 april 2026
Bentvelzen Transport & Logistiek gaat verder met MAN eTGS
16 april 2026
Wijlhuizen Group klaar voor de volgende tien jaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37