Binnen de vervoerswereld begint naast recycling van oude materialen ook her­gebruik en remanu­fac­turing steeds meer aandacht te krijgen.

Om het verschil te duiden hoef je maar naar de glasbak te kijken. Bierflesjes van het ene merk gaan in de glasbak, de meeste andere worden ingezameld en gereinigd, waarna ze opnieuw gevuld worden (en weer leeggedronken etc). Onderdelen in een voertuig bestaan uit een mix van herbruikbare elementen en slijtdelen. In het groot, zoals complete motorblokken of transmissies maar ook als je kleiner denkt. Startmotoren, compressoren, turbo’s, dieselpartikelfilters, remklauwen, injectoren en elektronica; de lijst is oneindig. En dan hebben we het nog niet gehad over herinzet van carrosseriedelen (tot en met complete cabines aan toe). Steeds draait het erom dat de kostbare materialen niet eerst hoeven te worden omgesmolten om weer hetzelfde te kunnen worden. Je kunt ze ook gewoon opnieuw gebruiken zoals ze zijn.

Nieuw én gebruikt

Sander Bredewout (ceo Wijlhuizen Group) is ervan overtuigd dat hergebruik een prominente plek verdient in het aanbod via de diverse PartsXpert-leden zoals Wijlhuizen en Beneparts-Remco, naast het bestaande aanbod van nieuw en fabrieksmatige remanufacturing. De heilige graal bij hergebruik is ontsluiting van het aanbod op een structurele en efficiënte manier. In goed Nederlands: weten wat je hebt, waar het allemaal toepasbaar voor is en vervolgens de juiste kanalen hebben om de markt te kunnen bereiken.

PartsXpert, Nebim Truck Parts en Truckparts1919 benutten nu elkaars sterke punten om die drie vereisten te kunnen waarborgen. Nebim Truck Parts en Truckparts1919 beschikken over het gebruikte aanbod en koppelen die aan de juiste voertuigdata zodat het voor gebruikers daadwerkelijk vindbaar wordt. PartsXpert koppelt die data weer met de eigen online bestelomgeving Connects. Bredewout: “Nebim Truck Parts en Truckparts1919 zijn al jaren trouwe klanten van Wijlhuizen, dus we vinden het mooi dat die klantrelatie nu is omgezet naar partnerschap. Het resultaat is dat onze klanten bij hun zoektocht kunnen kiezen uit verschillende alternatieven. Via deze digitale marktplaats ontsluiten we naast nieuwe A-merken ook een groot assortiment gebruikte kwaliteitsonderdelen met betrouwbare partners zoals Nebim Truck Parts en Truckparts1919. Er lopen ook al gesprekken met andere partners die willen aansluiten.”

Maximaal ontsloten

Foto’s laten de staat van het gebruikte component zien. Dat is één van de grote verschillen bij bestelomgevingen voor nieuwe onderdelen en die voor gebruikte: een nieuw onderdeel is altijd hetzelfde, een gebruikte is per definitie uniek. “We weten van welk voertuig het komt en wat het kilometrage daarvan was”, vertelt Mathieu Lenaerts (Truckparts1919). “Elk uniek onderdeel wordt gefotografeerd en voorzien van de nodige kruisreferentiedata. Volledige transparantie dus over de staat en een betere vindbaarheid voor de gebruikers. De integratie met Connects van PartsXpert die we deze maand introduceren is een vervolgstap om die vindbaarheid te maximaliseren.”


Aanbod, beschikbaarheid en vindbaarheid bepalend voor succes gebruikte onderdelen


Marc van Kessel (Nebim Truck Parts) is al vanaf het eerste uur bij het project betrokken: “Je hoeft maar naar de hele emissiefabriek van een Euro-6-voertuig te kijken om te zien hoe complex trucks geworden zijn en wat dit betekent voor individuele onderdeelprijzen. Zodra een truck richting het einde van de looptijd gaat of de inzet ervan verandert, kies de transporteur makkelijker voor een gebruikt of nieuw alternatief onderdeel dan voor het nieuwe origineel. Dat kan gebruikt zijn, maar ook een remanufactured exemplaar. Nebim Truck Parts is op dit vlak ervaringsdeskundige door onze klanten waar passend een nieuw of gebruikt onderdeel aan te bieden. Transporteurs willen uiteindelijk gewoon het best passend onderdeel bij elke levensfase van de truck. Kortom; twee vliegen in een klap: recyclen en kostenbesparing.”

Foto boven: V.l.n.r.: Colinda van den Hoorn, Mathieu Lenaerts (Truckparts1919), Sander Bredewout (ceo Wijlhuizen Group) en Marc van Kessel (Nebim Truck Parts).
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 december 2025
‘Elektrische toekomst is dichterbij dan gedacht’
22 december 2025
Mens en robot hand in hand
19 december 2025
‘Baseer wagenparkbeleid op data’
19 december 2025
Milence opent laadplein in Waddinxveen
19 december 2025
DAF Museum wint prestigieuze award
19 december 2025
Minder stilstand, hogere veiligheid: de rol van TPMS in bedrijfswagens
Meest bekeken berichten
Recente reacties