Ford heeft het doek van de Transit Connect getrokken, een geheel nieuwe kleine bedrijfswagen. Vreemd, want onlangs heeft dit merk een soortgelijk model laten zien.

De Ford Transit Connect en de Ford Transit Courier lijken in eerste instantie erg op elkaar. Misschien niet zozeer in uiterlijk, maar wel in capaciteiten. Het laadvermogen en laadvolume zijn ongeveer gelijk. Waarom zou Ford twee bedrijfswagens voeren die zoveel op elkaar lijken?

Dit heeft alles te maken met samenwerking. De Ford Transit Connect is namelijk een direct familielid van de Volkswagen Caddy. Sterker nog, de Connect wordt door Volkswagen geproduceerd in het Poolse Poznan. Dit verklaart waarom de Tourneo Connect, de personenversie van deze bedrijfswagen, al twee jaar geleden is geïntroduceerd. Op de productielijn in Poznan is nu pas plaats voor de Transit Connect, nu Ford de productie van de Volkswagen Transport 7 op zich neemt.

Geheel eigen

Dit gegeven maakt de Ford Transit Connect op een aantal punten anders dan de Ford Transit Courier, die geheel door Ford is ontwikkeld. Zo krijgt de Connect geen volledig elektrische versie, maar wel een plug-in hybride uitvoering. Deze kan maar liefst 110 kilometer volledig elektrisch rijden. Voor meer bereik is er een benzinemotor.

Er is meer dat de Ford Transit Connect anders maakt dan de Transit Courier. Zo is hij er in twee verschillende lengtes. De korte wielbasis, met een laadvolume van 3,1 m3 is even groot als de Transit Courier, maar de Connect met de lange wielbasis heeft 3,7 m3 laadvolume. Deze mag tot 820 kilo laden bij de dieselversie, 770 kilo bij de hybride. Trekgewicht is respectievelijk 1500 en 1400 kilo. De Ford Transit Connect is in de tweede helft van dit jaar leverbaar.

Ford zet de nieuwe Transit Connect in de markt als premium bedrijfswagen. Zo krijgt hij twee 10-inch schermen in het interieur, een passagiersstoel die ook dient als tafeltje en een slimme opklapbare tweede zitrij. Uiteraard biedt Ford ook Telematics aan op de Transit Connect om zo de productiviteit te verbeteren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
22 april 2026
Goede scores EuroNCAP veiligheidstest
22 april 2026
Moderne slavernij
22 april 2026
Holthausen Clean Technology: Waterstof verdient de aandacht
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37