Cure Afvalbeheer heeft de eerste zeven van in totaal veertien elektrische DAF CF Electric vuilniswagens in gebruik genomen. De 6×2-voertuigen zullen worden ingezet voor het ophalen van huisvuil in de gemeenten Eindhoven, Valkenswaard en Geldrop-Mierlo.
De nu geleverde voertuigen zijn uitgerust met een elektrische zijlader van VDL. Vuilcontainers kunnen hiermee stil en geheel automatisch worden geleegd in de opbouw van de CF Electric. De komende tijd neemt Cure Afvalbeheer nog eens zeven DAFs CF Electric in gebruik. Zes daarvan zullen voorzien zijn van een eveneens volledig elektrische achterlader. Het zevende voertuig krijgt een spoelinstallatie voor het schoonmaken van onder- en bovengrondse verzamelcontainers.
Duurzaam
“We proberen zo duurzaam mogelijk te werken. De ingebruikname van deze serie volledig elektrische CF Electric-trucks sluit naadloos aan op die ambitie”, stelt Frans van Strijp, directeur van Cure Afvalbeheer. “De voertuigen halen stil en zonder uitstoot het huisvuil op. Dat is geweldig nieuws voor de inwoners van Eindhoven, Valkenswaard en Geldrop-Mierlo. Op ons volledig nieuwe laadplein kunnen we meerdere voertuigen op hetzelfde moment snel opladen.”