MAN Truck & Bus en Hamburger Hafen und Logistik AG zijn tevreden over een pilot met autonoom rijdende trucks in de haven van Hamburg. De resultaten ervan werden gepresenteerd tijdens de ITS World Congress 2021.

“Pilotprojecten als de Hamburg TruckPilot onderstrepen dat het gebruik van zelfrijdende trucks technologisch realiseerbaar is en op efficiënte wijze kan worden geïntegreerd in logistieke processen”, verklaart bestuurslid Frederik Zohm van MAN. “Autonoom rijden wordt een echte game changer in transport. In nauwe samenwerking met klanten en partners testen we praktische automatiseringsoplossingen met als doel om zelfrijdende trucks vanaf 2030 in serieproductie te hebben.”

Pilot

Doel van het driejarige project was de ontwikkeling en praktijktest van een autonome truck voor containeroverslag op de containerterminal Altenwerder. Tijdens praktijktests vervoerde een logistieke partner eerst 40 voetcontainers, bestuurd door een chauffeur, naar de terminal. Daar reed de truck vervolgens zelfstandig over het terminalgebied tussen het andere verkeer. Ook manoeuvreerde de truck zichzelf achteruit tot in de parkeerpositie. Na de containerafhandeling verliep de terugreis naar de uitgang van de terminal eveneens autonoom, waarna de chauffeur de besturing weer overnam.

Hub-to-hub

Ook voor de autonome ritten tussen de verschillende logistieke locaties in hub-to-hub-verkeer hebben de twee partners inmiddels data vergaard tijdens praktijkritten op de A7 tussen de Weets Container Terminal Soltau en het 70 kilometer verderop gelegen havengebied. Toekomstige projecten met praktijkritten op de openbare weg zullen hiervan eveneens profiteren. Dergelijke praktijktests, die altijd worden gedaan met veiligheidschauffeurs aan boord, worden dankzij de wet op autonoom rijden in Duitsland ook mogelijk buiten afgesloten gebieden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Sluyter Logistics schildert mensen graag groen
23 april 2026
‘Zwaar en vies werk? Dat is het niet meer’
22 april 2026
Twee nieuwe varianten van Kia PV5
22 april 2026
Goede scores EuroNCAP veiligheidstest
22 april 2026
Moderne slavernij
22 april 2026
Holthausen Clean Technology: Waterstof verdient de aandacht
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37