Eén van Scania Gryphus-varianten van Defensie blijkt in combinatie met de standaard 8-voet container hoger te zijn dan de wettelijk toegestane 4 meter. Het gaat om enkele centimeters, laat Defensie weten.

De leverancier, schrijft Defensie, doelend op Scania, is op de hoogte gesteld en voert samen met Defensie metingen uit. Indien de geconstateerde hoogte-overschrijding dan wordt bevestigd, heeft de leverancier aangegeven het probleem op te lossen. Deze versie van de Gryphus, de Scania Gryphus High Operational met 8-voet container, mag voorlopig niet de openbare weg op. Dat heeft minister Ank Bijleveld-Schouten de Kamer vandaag per brief laten weten. 

Ontheffing

Defensie gaat nu ontheffing vragen om met de specifieke combinatie Scania Gryphus High Operational met 8-voet container toch de weg op te mogen. De toestemming zal dan gelden voor een bepaalde tijd en specifieke routes. Toestemming is mogelijk als ook de Rijksdienst voor Wegverkeer de route als veilig heeft aangemerkt. In afwachting daarvan mag deze specifieke combinatie niet de openbare weg op. Eerder bleken de Scania’s ook al te hoog om in de garages van kazernes te passen.

Vervanging

De Scania Gryphus vervangt geleidelijk de meer dan 30 jaar oude huidige DAF vrachtwagens. Het is een deel van het zogenoemde programma Defensiebrede Vervanging Operationele Wielvoertuigen (DVOW). Een deel van de voertuigen is opgebouwd uit een vrachtwagen en een laadbak (met kraan, laadlift of personeelsmodule). Een ander deel bevat een container. (een commandovoering-, werkplaats-, brandstof- of gewone goederencontainer). Defensie heeft meer dan 1.600 acht voet containers besteld. Voertuig en laadbak of container worden zoveel mogelijk als systeem bij elkaar gehouden.

Reactie Scania

We hebben Scania om een reactie gevraagd. De truckfabrikant stelt dat de trucks voorzien van een container hooguit twee centimeter boven de vier meter uit komen. “Zoals Defensie aangeeft, gaan wij dit voor ze oplossen.” 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37