Onder de naam Mixed Fleet Bridge hebben de IT-specialisten van Rio een koppeling gebouwd waarmee trucks van andere merken ook data in het Rio-systeem kunnen uploaden. Tot nu toe kon Scania nog niet goed koppelen met Rio, maar dat is nu voor elkaar. Ook gegevens van Volvo-trucks kunnen door het systeem ingelezen worden.

Een en ander is mogelijk gemaakt door de rFMS-standaard, die door de truckindustrie is ontwikkeld voor juist deze toepassing. Een woordvoerder van Rio zegt dat dit een cruciale stap is van Traton in het streven om data veel makkelijker beschikbaar te maken, zeker bij bedrijven die met meerdere truckmerken in de vloot rijden.

Geen downtime

Om de Mixed Fleet Bridge te installeren hoeven de voertuigen niet apart naar de werkplaats, verzekert Traton. Het enige wat nodig is, is een aanpassing in de software. Wel is het zo dat bedrijven die Rio-hardware willen laten inbouwen dit vooralsnog uitsluitend bij een MAN-werkplaats kunnen laten doen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37