Diagnosestellen wordt steeds complexer door de toenemende afhankelijkheid van originele fabrieksapparatuur en informatie.

Partnercontent

Waar we vroeger nog goed uit de voeten konden met universele diagnose apparatuur, moeten we tegenwoordig steeds vaker terugvallen op OE-apparatuur om bepaalde configuraties, parametreringen en updates te kunnen uitvoeren.

Een voorbeeld is het vervangen van de koelvloeistof bij een DAF-truck. Daarna verschijnt de melding ‘te laag koelvloeistofpeil’. Deze foutmelding kun je er niet uitkrijgen met een universele diagnosetester, omdat er een VIC3-update uitgevoerd moet worden. Hier heb je de originele diagnoseapparatuur voor nodig.

De ServiceDesk van CLEVER DiagnostiX is is elke werkdag beschikbaar voor remote support via WhatsApp, telefoon of website.

Oplossing: Diagnose op afstand

Met een remote diagnose-interface, zoals geïntegreerd in de Jaltest Link V9, kunnen OE-niveau reparaties eenvoudig op afstand worden uitgevoerd. Technici kunnen direct vanuit de eigen werkplaats, zonder tussenkomst van de dealer, taken laten uitvoeren met originele OE-tools.

CLEVER DiagnostiX heeft een ServiceDesk die dit soort remote diagnosewerkzaamheden kan uitvoeren. Naast toegang tot OE-diagnoseapparatuur, heeft CLEVER

DiagnostiX ook toegang tot OE-technische informatie. Door de werkzaamheden via remote support door CLEVER DiagnostiX te laten uitvoeren, kan de technicus nagenoeg alle werkzaamheden in eigen werkplaats houden zonder zelf de verschillende OE-technische informatie en -diagnoseapparatuur aan te schaffen.

OE-technische informatie
Als de werkplaats wel de juiste OE-tools in huis heeft, maar toch elke keer tegen dezelfde foutcodes aanloopt, kan OE-technische informatie helpen. Daarvoor heeft Jaltest met de fabrikanten DAF, Scania, MAN en Iveco afspraken gemaakt om toegang te verkrijgen tot hun RMI-informatie (Repair and Maintenance Information). Deze RMI-informatie kan interactief geraadpleegd worden. Er zijn echter ook andere OE-technische databases die gebruikt kunnen worden, zoals ALLDATA. Deze database bevat onder andere werkplaatsinstructies, bedradingsschema’s en veel voorkomende foutmeldingen. Door toegang te hebben tot een OE-informatie database, kan een voertuigtechnicus de truck repareren zoals de fabriek van herkomst het voorschrijft. En ook in dit soort databases kunnen tips en trucs van wereldwijde technicus-collega’s gedeeld worden.

Het enige wat hiervoor nodig is? Een Jaltest Link V9 remote diagnose-interface. Eenmaal aangesloten op het voertuig wordt een remote sessie gestart. De interface in de werkplaats maakt contact met een OE-diagnosetester aan de kant van de partij die de remote support uitvoert. Zo kunnen diverse werkzaamheden uitgevoerd worden zoals het vervangen van een luchtdroger voor DAF of een herprogrammering van ECU’s bij DAF, Mercedes Benz, Volvo, Renault, Scania en Iveco. Remote support scheelt alles bij elkaar in tijd en kosten en dan hebben we het niet alleen over de genoemde investeringen. De truck hoeft niet naar een ander bedrijf gebracht te worden. De truck kan in de werkplaats blijven staan terwijl er werkzaamheden op afstand worden uitgevoerd. Hierdoor is de truck sneller operationeel en worden aanzienlijke kosten en gaten in de planning voorkomen.

Daarnaast valt remote support onder het principe ‘twee weten altijd meer dan één’. Als de technicus er zelf niet uit komt, kan beroep gedaan worden op de kennis en kunde van een externe partij. Dit
kan weer een nieuwe blik geven op de situatie, waarbij tevensadditionele technische informatie verstrekt kan worden.

SERMI-certificaat

Werkplaatsen die gebruik willen maken van remote support hebben al snel een SERMI-certificaat nodig. Dit is sowieso nodig om werkzaamheden uit te voeren die in verband staan met diefstalpreventie van voertuigen. Het SERMI-certificaat vervangt alle certificeringen in de EU rond werkzaamheden aan componenten of systemen die te maken hebben met antidiefstalsystemen in voertuigen. Dit zorgt ervoor dat bedrijven niet voor elk voertuigmerk afzonderlijk een certificaat nodig hebben, wat tijd en kosten bespaart. Het is een belangrijke stap om de veiligheid van voertuigdata te waarborgen en ervoor te zorgen dat alleen gecertificeerde professionals toegang krijgen tot beveiligde voertuigfuncties.

Meer weten? Neem contact op met AA-Equipment Support.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 februari 2026
Bruil Beton & Mix terug bij MAN
24 februari 2026
Waberer’s voorkomt stilstand met vernieuwing vloot
24 februari 2026
Diagnose op afstand vraagt om samenwerking
23 februari 2026
Jos Scholman heeft de eerste MAN hTGX
23 februari 2026
Renault neemt Flexis volledig over
23 februari 2026
Cybersecurity
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37