Met de aanstelling is volgens het bedrijf ‘een grote stap gezet’ in het opvolgingstraject. Om dat traject in goede banen te leiden, nam de Zwolse Participatiemaatschappij Wadinko N.V. in 2018 een minderheidsbelang van dertig procent in Tielbeke. Hiermee werd tevens de zelfstandigheid van Tielbeke gewaarborgd – en daarmee ook de werkgelegenheid voor de regio. Met de aanstelling van Verhoeks geeft Robert Tielbeke het stokje als algemeen directeur nu over. Tegelijkertijd krijgt Wadinko een meerderheidsbelang in Tielbeke. Beide aandeelhouders hebben zich meerjarig vastgelegd om de onderneming verder te ontwikkelen.
H&S Group
Adwin Verhoeks heeft volgens Tielbeke veel ervaring in de logistiekbranche. Zo werkte hij vele jaren bij de H&S Group, waar hij vanaf 2019 commercieel directeur transport was: “Ik kende Tielbeke al als een mooie, solide, toekomstgerichte en duurzame organisatie. In de afgelopen maanden heb ik Tielbeke vooral leren kennen als een verantwoordelijke organisatie. die continuïteit centraal stelt, zowel voor de organisatie zelf als voor de medewerkers.
Daarvan getuigt ook het bedrijfsopvolgingstraject dat drie jaar geleden is gestart. Robert Tielbeke voorzag toen al dat de transportbranche voor een enorme uitdaging staat. Nu, amper drie jaar later, staan we letterlijk op de drempel van die transitie naar slimmer en duurzamer transporteren. Ook in dat ‘nieuwe’ logistieke speelveld wil Tielbeke koploper zijn. Ik zie ernaar uit om daar een bijdrage aan te leveren.”