Van de nu bestelde elektrische Scania’s had ASKO er al twee op proef. ASKO heeft de gang er flink in, het bedrijf wil in 2026 zoals het noemt ‘fossielvrij’ zijn. Ondanks vragen onzerzijds wil Scania nog niet de specificaties van deze elektrisch aangedreven trucks kwijt.

Toch elektrisch

Opmerkelijk is wel, dat ASKO deze order nu al plaatst, terwijl het er enkele maanden geleden op leek, dat het bedrijf voorlopig nog wel in een testcyclus zou verkeren en Scania ook. Ga maar na: in 2017 haalde Scania de vakpers nog naar het hoofdkantoor om te verkondigen dat een volledig elektrische Scania er voorlopig nog even niet in zat. Intussen zaten merken als Mercedes, Volvo en DAF al volop in de voorbereidingen. Deze merken kunnen inmiddels leveren.

Scania zette in eerste instantie in op waterstof. Het waterstof tankstation in het Noorse Trondheim was een grote stap op weg naar de proef waar ASKO eerder dit jaar mee begonnen is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37