Er blijkt aardig wat interesse in het doorstarten van de veerdienst naar Noorwegen, zo tekende RTV Noord op in een gesprek met de curator van het failliete Holland Norway Lines.

Het idee was goed, daar is iedereen het wel over eens. Veel bedrijven zagen een veerdienst vanuit Groningen naar Noorwegen wel zitten. Voor het vrachtvervoer is het zeker interessant: met de veerdienst is het mogelijk direct met een 60-tons LZV vanuit Nederland naar Noorwegen te rijden. Via Duitsland en Denemarken is dit onmogelijk.

Helaas ging er bij de veerdienst van Holland Norway Lines vanalles mis, waardoor het bedrijf in september van dit jaar faillissement moest aanvragen. De nadruk van het bedrijf lag bij toeristen, maar die zijn er vooral in een klein gedeelte van het jaar. Het vrachtvervoer is veel interessanter, want dat gaat het hele jaar door. Door de forse verhoging van de Duitse Maut in 2024 wordt een veerdienst des te interessanter.

Vaste thuishaven

Bovendien was er meerdere keren gelazer over de aanlegplaats. De veerdienst kreeg, mede door toedoen van de havenbeheerder Groningen Seaports, nooit een vaste kade in Eemshaven. Er zou een kade gebouwd worden voor de veerdienst, maar de overheid hield die boot af. Meerdere keren moest de veerboot uitwijken, omdat aan de kade geen ruimte was.

Even leek het bedrijf gered, toen de veerdienst eerst naar Cuxhaven en later naar Emden kon uitwijken. De problemen waren toen echter al zo groot, dat de vaste thuishaven geen soelaas meer kon bieden. De vaste lasten, waaronder een maandelijke borg van 1 miljoen Euro voor het schip, bleken te hoog.

De curator meldt dat er gesprekken gaande zijn met meerdere partijen over een doorstart van de veerdienst naar Noorwegen. Opvallend is dat ook de provincie en Groningen Seaports naar verluid hier heel positief instaan – hadden ze dat eerder gedaan, dan was het faillissement misschien niet nodig geweest. De nieuwe partijen hebben sowieso meer oog voor het vrachtverkeer, dus wellicht liggen er toch nog kansen voor de veerdienst.

Foto: Maarten Heerlien / WikiMedia

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 november 2025
Profile DBS: we mogen best wat trotser zijn
12 november 2025
Nieuwe generatie Toyota Hilux komt volgend jaar
12 november 2025
Van der Werff zet MAN eTGX megatrekker in
12 november 2025
Maat – Wat lokaal begint, groeit verder
11 november 2025
Mercedes-Benz Arocs 10×4 en 10×8 voor DB Kiepers
11 november 2025
Voorbereid op wat komen gaat
Meest bekeken berichten
Recente reacties