Trailerbouwer Broshuis uit Kampen is in de ochtend van zaterdag 29 januari getroffen door een aanval met ransomware. Daarbij heeft een derde partij toegang geforceerd tot de systemen van Broshuis, waarbij data zijn versleuteld en mogelijk ook gestolen. De omvang en de aard van de betrokken data worden nog onderzocht.

Namens de directie laat directeur Pieter-Bas Broshuis weten: “We doen daartoe momenteel samen met externe specialisten onderzoek naar, evenals naar de oorzaak en gevolgen van de aanval voor de medewerkers, klanten, leveranciers en bedrijfsvoering. We zijn in contact met de autoriteiten en er is een melding gedaan bij De Autoriteit Persoonsgegevens.”

Onzekerheid

“Veiligheid en openheid staat bij Broshuis voorop. We realiseren ons dat de huidige situatie onzekerheid met zich meebrengt en dat raakt ons zeer. We werken daarom continu aan het behouden en versterken van onze veiligheid, ook op digitaal gebied. We gebruiken deze gebeurtenis om te leren en verder te verbeteren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 januari 2026
Anders Invest neemt belang in Falkom
15 januari 2026
Transportbedrijf tijdelijk gesloten door Arbeidsinspectie
15 januari 2026
Stef Slotboom nieuwe algemeen directeur BE-Combi Systems
14 januari 2026
Volvo Trucks Nederland positief ondanks tegenvallende verkoopcijfers
14 januari 2026
BOVAG: Chinese vrachtwagen nog niet massaal naar Europa
13 januari 2026
Nijwa levert de oudste en nieuwste Volvo aan Gebr. De Boer
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37