De eigen monteursopleiding van de Heuver Group is officieel branche-erkend door de SVOB, het erkende opleidingsinstituut voor de banden- en wielenbranche.

De opleiding is drie jaar geleden opgezet vanuit de Heuver Academy, specifiek voor monteurs in de zakelijke bandenmarkt. Waar bestaande opleidingen zich voornamelijk richten op personenwagens, biedt dit programma een unieke focus op truck-, landbouw- en grondverzetbanden. Inmiddels is de vierde groep van start gegaan met het nieuwe leerjaar.

De monteurs volgen circa vijftien praktijkgerichte lessen in het volledig uitgeruste opleidingscentrum VakMans in Hardenberg. De ruimte is identiek aan een echte werkplaats, inclusief apparatuur en plaats voor een vrachtwagen. Thema’s als duurzaam bandenbeheer, professionele montage en het uitlijnen van voertuigen staan centraal.

Meer dan theorie

De inhoud van de opleiding is volledig ontwikkeld door eigen vakspecialisten van Heuver. “We zagen dat monteurs behoefte hadden aan méér dan alleen theorie. Daarom ontwikkelden we een opleiding die draait om doen, ervaren en écht vakmanschap”, aldus Anneke Sluiter-Mijnheer, HR-manager bij de Heuver Group.Dat deze aanpak werkt, blijkt nu uit de erkenning door de SVOB. Deelnemers ontvangen voortaan niet alleen een Heuver-certificaat, maar een branche-erkend certificaat dat sector-breed wordt erkend. Een waardevolle stap voor zowel medewerker als werkgever.”

Opleidingsvisie

De monteursopleiding maakt deel uit van de bredere opleidingsvisie van Heuver Group. Onder de noemer Heuver Academy krijgen medewerkers via VakMans – een samenvoeging van ‘vakman’ en de naam van oprichter Mans Heuver – de kans zich verder te ontwikkelen. Hiermee speelt Heuver in op de toenemende vraag naar gekwalificeerd personeel in de bandenbranche. Anneke Sluiter-Mijnheer: “Pasklaar technisch personeel is schaars. Daarom leiden we onze mensen zelf op, met échte situaties, échte voertuigen en échte vakkennis. Dit doen we niet alleen in het voordeel van onze medewerkers, maar óók van onze klanten. Hiermee kunnen wij hen namelijk altijd de beste montage- en reparatieservice garanderen. Het is prachtig dat onze inspanningen nu ook officieel erkend worden. Dit bevestigt dat onze manier van werken écht verschil maakt – voor de medewerker, voor Heuver en voor de branche als geheel.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 mei 2026
Kabinet stemt in met tijdelijke verlaging vrachtwagenheffing
22 mei 2026
Uitlaatproblemen veroorzaken regelmatig ongeplande stilstand in de transportsector
21 mei 2026
Vijf diesel en één elektrische MAN voor ProMax
21 mei 2026
Ford Ranger Super Duty naar Europa
20 mei 2026
Arbeidsinspectie legt wederom transportbedrijf stil
20 mei 2026
Renault Trucks presenteert nieuwe elektrische modellen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37