Dachser doet een grote overname: Frigoscandia wordt onderdeel van het Duitse concern. De overname heeft geen gevolgen voor Müller FFL, dat ook onder Dachser valt.
De overname moet wel nog goedgekeurd worden door de Europese mededingingsauthoriteiten. Frigoscandia is met 1300 medewerkers en een omzet van zo’n 300 miljoen Euro dan ook geen kleine jongen. Het in 1948 opgerichte bedrijf is in Scandinavië één van de grootste speler op het gebied van temperatuur gecontroleerde transport en logistiek. Frigoscandia wordt overgenomen van Mutares SE & Co.KGaA, een investeringsmaatschappij.
Dachser en Frigoscandia werken al enkele jaren samen. Met de overname breidt Dachser dienstenpakket uit naar Noord-Europa en versterkt het zo zijn positie in de Europese voedingsmiddelenlogistiek. “Met deze overname zullen onze klanten in Scandinavië en Europa nog meer profiteren van onze hoogwaardige distributiecapaciteit. Onze geschiedenis heeft bewezen dat beide partners betrouwbaarheid en kwaliteit hoog in het vaandel hebben staan. De medewerkers van Frigoscandia zijn onze bewakers van continuïteit en expertise in Food Logistics voor de Scandinavische markten. We zijn verheugd hen te verwelkomen in de Dachser-familie”, aldus Alexander Tonn, COO Road Logistics en Managing Director van Dachser Food Logistics.
Voor het Nederlandse Müller Fresh Food Logistics, dat begin dit jaar door Dachser werd overgenomen, verandert door de overname van Frigoscandia niets. Ook heeft de overname geen gevolgen voor het European Food Network in Denemarken, aangezien logistiek dienstverlener H.P. Therkelsen de dekking garandeert.