Vanaf 1 januari 2026 verschijnen nieuwe borden bij de ingang van een zero-emissiezone en milieuzone. Hoewel deze twee zones niet hetzelfde zijn, krijgen ze hetzelfde bovenbord. Aan de onderborden is te zien wat voor zone het is.

Sinds vorig jaar kent Nederland zowel zero-emissiezones als milieuzones. Soms overlappen ze zelfs. De twee zones zijn echter niet hetzelfde. Zero-emissiezones gelden alleen voor vrachtwagens en bestelauto’s, die bedrijfsmatig zijn. De regels hiervoor zijn overal gelijk: diesels mogen er alleen in als ze klasse 6 hebben en van voor 2025 zijn. Milieuzones kunnen echter voor alle soorten voertuigen gelden, zowel bedrijfsmatig als particulier. De toegangsregels zijn per milieuzone verschillend.

Het nieuwe verkeersbord is een zonebord met een rond bord, dat een auto en uitlaatgassen toont. Dit bord markeert zowel een zero-emissie- als een milieuzone. Aan de hand van de onderborden is te zien wat voor soort zone het is. Bij een zero-emissiezone toont het onderbord slechts een vrachtwagen en een bestelauto. Bij een milieuzone laten de onderborden zien wat de regels zijn, gesplitst per brandstoftype, voertuigtype en klassen.

Volgens de overheid draagt één nieuw verkeersbord bij aan de duidelijkheid voor de weggebruiker. Nu zijn er door verschillende regels in gemeenten ook verschillende borden. Hoewel er niets verandert aan de wirwar van toegangsregels, is er één type bord om ze te duiden. De overheid heeft gemeenten dan ook opgedragen om voor 1 juli alle oude borden van zero-emissiezone en milieuzone vervangen te hebben door de nieuwe.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 januari 2026
Ronald Demandt nieuwe vestigingsdirecteur GomesTrucks Echt
12 januari 2026
Scania met Palfinger PK 1650 TEC voor Louis Huys
9 januari 2026
Iveco S-Way doet het zware werk bij Van der Ven
8 januari 2026
Balkenende overgenomen door MidnightZulu
8 januari 2026
Iveco NLS integreert in Iveco Schouten
7 januari 2026
Paul Truck voorziet bosbouwtruck van innovatieve naloopas
Meest bekeken berichten
Recente reacties