Preventief onderhoud voorkomt stilstand, die oude wijsheid is genoegzaam bekend. In De Lier hechten ze bij Lievaart Expeditie zo sterk aan preventief onderhoud dat olie-analyse standaard is bij elke olieservicebeurt.

Lievaart Expeditie is al meer dan 25 jaar specialist op het gebied van transport van planten en bloemen naar Italië. De eigen werkplaats, actief onder de naam Lievo, verzorgt het onderhoud aan de ruim veertig eigen combinaties.

Partnercontent

Lievo-technici John Stok en Dennis Middendorp hebben ieder decennia ervaring in het vak en weten wat er telt. Ongeplande stilstand is onacceptabel en moet voorkomen worden. Door goed te kijken naar de olieservice-intervallen bijvoorbeeld. “We rijden eigenlijk nooit door tot het officiële verversingsinterval. Bij DAF ligt die bijvoorbeeld op twee ton, met ons gebruiksprofiel. We verversen echter al tussen de 150.000 en 170.000 km.”

TotalEnergies LubAnac dienstverlening

De Rubia Tir 8900 FE 10W-30 olie oogt op dat moment weliswaar nog schoon en zou zeker langer meekunnen. “Voertuigen worden intensief ingezet en komen twee keer per jaar binnen voor preventief en periodiek onderhoud. Het is dan efficiënter om niet te wachten tot de grens van een vervanging- of verversingsinterval bereikt is maar het direct mee te pakken.” Tijdens de olieservice wordt een kleine oliesample bewaard voor nadere analyse door TotalEnergies met de LubAnac dienstverlening.

Adviseur aftersales Tom Sonneveld verzamelt die samples bij Lievo en zorgt ervoor dat ze gemiddeld eens in de maand naar TotalEnergies gaan voor analyse. “We bouwen zo niet alleen een historie per voertuig op, maar zien het ook zodra er symptomen van slijtage opkomen. Aan de hand van eventuele metaaldeeltjes of sporen van koelvloeistof kun je de conditie van een motor prachtig in de gaten houden. Zo kunnen we tijdig ingrijpen en voorkomen we ergere problemen. Het laatste wat je wilt is dat slijtage uiteindelijk voor motorschade zorgt. Nog afgezien van de enorme schadepost van motorschade, is er het kostbare afslepen van het voertuig en natuurlijk vertraging voor de klant. Onacceptabel.”

Tom krijgt bijval van John en Dennis die al heel wat keren tijdig hebben kunnen ingrijpen door bijvoorbeeld vitale motoronderdelen te vervangen. “Zonder die analyses ben je te laat. Dan mis je de vroege signalen die we nu wel krijgen en kun je pas ingrijpen als het te laat is.”

Meer weten over de mogelijkheden die LubAnac biedt?

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 maart 2026
Steyr start productie Sinotruk
6 maart 2026
Milence opent laadhub bij Volvo-fabriek in Gent
5 maart 2026
MAN versterkt Europees servicenetwerk
5 maart 2026
Vervaeke rijdt met ADR-gecertificeerde waterstoftruck
5 maart 2026
De naderende valkuil
4 maart 2026
DAF Museum verlengt tentoonstelling over AI en design
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37