We reizen af naar Waalwijk waar een van de werkplaatsen van Willems Logistics is gevestigd. De vloot van Willems Logistics bestaat uit 85 voertuigen, voornamelijk trekker-/opleggercombinaties en enkele aanhangers.
Het bedrijf heeft trekkende eenheden van verschillende merken, de meeste echter van DAF en Mercedes-Benz, en er zijn nog enkele LNG Volvo’s en Renault-trekkers. Driekwart van de opleggers is voor gekoeld transport en verder wordt gebruikgemaakt van schuif-/zeiltrailers. Alles is eigendom en op de trekkers en combinaties zitten vaste chauffeurs. Het leeuwendeel van de lading betreft levensmiddelen en verpakkingen en er is nog wat transport voor de bouw. Willems Logistics is actief met transport in de Benelux. Incidenteel rijdt het bedrijf ook verder in de EU.
“Medio 2020 hebben we gekozen voor een vast bandenmerk: Apollo Tyres. De reden is een 8% lagere kostprijs per kilometer. Regelmatig hebben we contact met een vertegenwoordiger van Apollo; allemaal heel toegankelijk en laagdrempelig. We draaien ook mee in testen met een nieuw type band, de informatie-uitwisseling is goed en open. Apollo Tyres is in de truckwereld nog niet zo bekend. Je merkt dat ze hun best doen om zich te profileren. Als ik echter uitleg dat Vredestein ook bij Apollo Tyres hoort, dan valt het kwartje. Dat merk is bekend in ons land en daarvan weten we dat de kwaliteit goed is.”
Profile Tyrecenter
Willems Logistics heeft twee werkplaatsen, een in Waalwijk en een bij het hoofdkantoor in Rijkevoort. In elke werkplaats zijn er twee monteurs, dus in totaal hebben we er vier. Willems Logistics heeft voor bandenservice een overeenkomst met Profile. “Dat bevalt erg goed”, aldus Herbert Kuijsten. “In eigen beheer wisselen we alleen wielen. Voor de montage van banden, uitlijnen en hulp bij bandenpech maken we gebruik van Profile. Hun netwerk is wijdvertakt, waardoor er snel assistentie ter plekke is en de trucks vlot weer onderweg zijn.”
‘Alle banden van 2020 nu nog onder onze combinaties’
Het slijtagebeeld lijkt gunstig bij de banden van Apollo Tyres. Alle banden die sinds 2020 zijn gemonteerd liggen nog onder de truckcombinaties. “Dat is dus best positief. Elke maand inspecteren we de banden wel en kijken we naar afwijkingen in slijtage. Dat gebeurt allemaal handmatig, want we maken geen gebruik van telematica op de trucks. De inspectie gaat in nauwe samenspraak met Profile. Bij onregelmatige slijtage kijken we of uitlijnen nodig is of dat er technische oorzaken zijn. We houden de bandenspanning eveneens goed in de gaten. Eigenlijk komt onderspanning bij ons niet voor. Opsnijden of herprofileren van banden willen we niet. Wij rijden uitsluitend met nieuwe banden. En we gebruiken standaard stalen wielen. Dat is makkelijk met wisselen en er zijn minder handelingen nodig dan bij aluminium wielen. Wij willen gewoon snel door.”