Vorig jaar werden wederom meer elektrische vrachtwagens op kenteken gezet ten opzichte van het jaar ervoor. Het aantal exemplaren verdubbelde in 2024 bijna. Toch was het geen goed jaar voor de elektrische vrachtwagen.

In 2024 zijn er in totaal 582 elektrische vrachtwagens op kenteken gezet. Dit zijn er 160 meer dan in het jaar eerder. Het totaal aantal elektrische vrachtwagens op de Nederlandse weg verdubbelde bijna tot 1.271 stuks. Dat lijkt allemaal positief, maar nog altijd is slechts 0,7 procent van de Nederlandse vrachtwagens elektrisch. Met de klimaatdoelen die op ons afkomen, is dat weinig goed nieuws.

Vrachtwagenfabrikanten zitten in een moeilijke situatie. In relatief korte tijd hebben zij goede elektrische vrachtwagens in de markt gezet, waarmee ze de verduurzaming van het wegvervoer een kickstart wilden geven. Helaas vinden ze nog geen gretig aftrek. Dit heeft niet zozeer te maken met de voertuigen zelf, maar met het gebrek aan laadinfrastructuur. Dankzij netcongestie en andere problemen is het een probleem zowel private als publieke laadpalen te bouwen waar ze nodig zijn.

Dit jaar is erg belangrijk voor de elektrische vrachtwagen. Meerdere fabrikanten hebben eindelijk hun serieproductie opgestart, dus klanten hebben meer te kiezen. De verwachting is dan ook dat de verkopen dit jaar niet achter zullen blijven. Of ze snel genoeg gaan om op koers te blijven voor de gestelde klimaatdoelen, is echter de vraag. Ondertussen ontwikkelen alternatieve duurzame oplossingen zich razendsnel. Het jaar 2025 wordt bepalend voor de elektrische vrachtwagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 januari 2026
Torqx Capital Partners stapt in Wijlhuizen Group
12 januari 2026
Ronald Demandt nieuwe vestigingsdirecteur GomesTrucks Echt
12 januari 2026
Scania met Palfinger PK 1650 TEC voor Louis Huys
9 januari 2026
Iveco S-Way doet het zware werk bij Van der Ven
8 januari 2026
Balkenende overgenomen door MidnightZulu
8 januari 2026
Iveco NLS integreert in Iveco Schouten
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37