De truckfabrikant ziet voor bepaalde klanten een verschuiving van het traditionele transport naar allround logistieke dienstverlening, waarbij veel werkzaamheden van de verladers worden overgenomen.

Diederick Timp, marketingmanager Trucks bij Mercedes-Benz Nederland: “Die verschuiving zorgt ervoor dat logistieke dienstverleners op hun beurt verwachten dat Mercedes-Benz Trucks taken van hen overneemt. De focus ligt hierbij steeds meer op het ontzorgen van de klant: maximale beschikbaarheid van het wagenpark garanderen. Simpel gezegd: de klant wil niet stilstaan, maar rijden.”

Vooruitblik

De speerpunten voor dit jaar zijn ook al duidelijk: kostenbeheersing, service en veiligheid. Diederick Timp: “We blijven inzetten op het testen van de trucks in de praktijk door de klanten; kwaliteit moet je zelf ervaren.”

Naast de focus op harde besparingscijfers wordt de Fuel Duel in 2015 naar verwachting steeds meer een tool om ook de toegevoegde waarde van de dealer, die actief samenwerkt om de kosten te drukken en de uptime te garanderen, in de praktijk te demonstreren.

Een belangrijke verandering is dat Customer Assistance Company sinds kort een eigen truckafdeling heeft, waardoor service bij eventuele storingen nog gestroomlijnder kan verlopen. Verder verwacht Mercedes in 2015 de community rond het nieuwe truckliefhebbersplatform Roadstars verder uit te kunnen bouwen.

Truckstore

Ook voor Truckstore, aanbieder van gebruikte vrachtwagens, was 2014 een geslaagd jaar. Jan de Geus van Truckstore: “Opmerkelijk is dat de gebruikte Mercedes-Benz Actros trucks in bekende afzetmarkten als het Midden-Oosten een wezenlijk hogere opbrengst genereren dan andere merken. Dit garandeert ook een hoge restwaarde voor Mercedes-Benz trucks die in Nederland worden aanschaft.

Ook valt op dat jong gebruikte Actros vrachtwagens hun weg steeds beter weten te vinden naar gebruikers binnen Nederland zelf, vaak in combinatie met Operationele Service Lease.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 januari 2025
NMFTA: cybersecurity is de grootste bedreiging voor transport
11 januari 2025
Nieuwe investeerder voor Ginaf
10 januari 2025
Belgische tol levert flink wat op
10 januari 2025
Goodyear verkoopt het merk Dunlop
9 januari 2025
Twintig Scania trekkers voor SVZ
8 januari 2025
MAN TGS 4×4 tankwagens voor FullTank
Meest bekeken berichten
Recente reacties