De eerste tien exemplaren van de MAN eTGX zijn in gebruik genomen door DB Schenker. Er volgen er nog velen: in totaal bestelde het bedrijf 150 elektrische vrachtwagens bij MAN.
De nu geleverde tien exemplaren van de MAN eTGX zijn onderdeel van een order van honderd stuks, die in 2023 werd gesloten. Afgesproken is dat MAN de vrachtwagens voor het eind van het jaar levert. De vrachtwagens zijn Low-Deck trekkers met een schotelhoogte van slechts 950 mm en een korte wielbasis. Desondanks hebben ze een bereik van 500 kilometer.
“De nieuwe MAN eTruck is niet alleen lokaal CO²-vrij, maar voldoet ook aan de uiteenlopende eisen van onze klanten. Volumetransport is hier een voorbeeld van. Geen enkele andere in serie geproduceerde elektrische trekker biedt zo’n korte wielbasis in combinatie met een maximale batterijcapaciteit voor trailers met een binnenhoogte van drie meter. Het feit dat DB Schenker ook op MAN vertrouwt voor elektrisch distributietransport met de eTGL, bevestigt dat ons eTruck-portfolio de juiste oplossing biedt voor elke transportsector”, aldus Friedrich Baumann, lid van de Raad van Bestuur voor Sales & Customer Solutions bij MAN Truck & Bus.
Tegelijk met de aflevering tekende DB Schenker een intentieverklaring voor nog eens vijftig elektrische vrachtwagens van MAN, maar dan de eTGL. Deze elektrische 12-tons vrachtwagen is vanaf april te bestellen. “Tot voor kort was er geen elektrische 12-tons truck beschikbaar op de markt. Met de komst van de eTGL komt daar verandering in. Hij is perfect geschikt voor last mile-gebruik. We zijn er trots op dat we onze expertise hebben kunnen inbrengen in de ontwikkeling en kijken uit naar de eerste productie-exemplaren”, aldus Marc Pühler, Senior Vice President System Operations bij DB Schenker in Europa.