De overheid wil de ontwikkeling van waterstofvrachtwagens en de bijbehorende infrastructuur stimuleren met de SWiM-subsidie. Als gevolg daarvan heeft het Nederlandse zepp.solutions als tien exemplaren van hun waterstofvrachtwagen Europa verkocht.

Zepp.solutions uit Delft kondigt aan komende drie jaar tien exemplaren van hun Europa waterstofvrachtwagen te produceren. De voertuigen zijn gebaseerd of de Mercedes-Benz Actros met een dieselmotor. Waar de verbrandingsmotor echter zat, monteert zepp.solutions een fuel cell, die de vrachtwagen met waterstof elektrisch laat rijden. Hiermee heeft de Europa zo’n 700 kilometer bereik, zonder lange laadtijden.

De orders van tien stuks zijn een direct gevolg van de SWiM-subsidie. Met deze pot geld, die onlangs voor 2025 werd verhoogd naar 40 miljoen Euro, stimuleert de overheid de ontwikkeling van waterstofvrachtwagens en hun infrastructuur. Voor een aanvraag moet een consortium gevormd worden, dat normaliter bestaat uit een waterstoftankstation, -leverancier en meerdere transportbedrijven. Vijf van deze consortia, opgezet in samenwerking met Teal, Fountain Fuel en Green Planet Pess, hebben tien exemplaren van de Zepp Europa besteld.

Zepp.solutions werd in 2017 opgericht en kwam voort uit een waterstofraceteam. Jonas Brendelberger, medeoprichter van zepp.solutions, zegt: “We zijn blij een rol van belang te kunnen spelen in deze transitie met onze Europa-trucks. Elk voertuig vervangt een vervuilende dieselmotor en voorkomt zo jaarlijks honderden tonnen CO2-uitstoot.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 april 2026
Grote onduidelijkheid over bullbars
20 april 2026
Scania komt met nieuwe dodehoek-camera’s
20 april 2026
Rentalvloot onder de loep
17 april 2026
Wijlhuizen bezorgt elektrisch met Renault
17 april 2026
Overname Duvenbeck ophanden
17 april 2026
Verplichte tolkast in aantocht: waarom transporteurs kiezen voor Circle K
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37