Met de trailer-info kan de wagenparkbeheerder met Fleetboard alle relevante informatie over truck en trailer worden geanalyseerd. De betreffende data worden getoond in één beeldscherm. Denk hierbij aan aslasten, bandenspanning, en de toestand van de remblokken of – schoenen. Via het EBS kan de truck het VIN-nummer van de trailer opvragen. Uiteraard kan dit alleen wanneer de trailer ook geëquipeerd is voor trailer-Fleetboard. Tot nu toe kan Fleetboard communiceren met de telematicasystemen van de twee grootste trailerfabrikanten in Europa, Krone en Schmitz. Klanten van Fleetboard moeten dus wel beschikken over een klantnummer van de systemen van deze trailerfabrikanten.

Verder toont het systeem de identificatie van de oplegger, de positie en de status, dus aan- of afgekoppeld. Daarnaast biedt het systeem mogelijkheden voor aanvullende informatie over de opbouw en het chassis waar nodig. Voor koeltrailers is er info over de achterdeurpositie, en info over de koelmotor en de temperatuur in de laadruimte.

De nieuwe Fleetboard services worden in het tweede kwartaal van dit jaar leverbaar voor de jongste generatie Mercedes-Benz trucks.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Louwman wederom beste Mercedes-Benz truckdealer
23 januari 2026
Logistiek vaker onmisbaar voor groei
22 januari 2026
T. Vreugdenhil ziet mogelijkheden met Scania 40R
22 januari 2026
Traton: Scania daalde, MAN groeide in 2025
21 januari 2026
Roordink Bedrijfswagens MAN Dealer van het Jaar 2025
21 januari 2026
Mercedes-Benz test megawatt charging in Europa
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37