Op de Bauma 2025, die binnenkort van start gaat, laat Scania een hybride aandrijving zien voor de bouw- en mijnsector. Het unieke aan deze aandrijving is dat alles onderdelen door Scania zelf worden gemaakt.

De nieuwe hybride aandrijving maakt het mogelijk de bouw- en mijnsector verder verduurzamen, zo stelt Scania. Elektrificatie is nog lang niet altijd mogelijk, dus een alternatief is nodig naast de steeds zuiniger wordende dieselmotoren. Een hybride is hierbij het antwoord, vindt Scania. Deze kan elektrisch rijden waar dit gewenst of nodig is, terwijl de verbrandingsmotor zorgt voor extra vermogen en extra bereik.

De hybride aandrijving is geheel in-house bij Scania ontworpen. De e-machine, omvormer, accu’s en verbrandingsmotor zijn allemaal van eigen fabricaat. De aandrijving komt ook met koelsysteem, laadmogelijkheden, mechanische verbindingsstukken, VCB-kabels en andere modules. De oplossing is volledig modulair. Omdat alles door Scania geleverd wordt, is integratie en maatwerk erg eenvoudig.

De unieke e-machine met een geïntegreerde koppeling maakt het mogelijk om te werken als hybride oplossing maar ook volledig elektrisch. De aandrijving kan dan gebruikt worden in specifieke omgevingen, zonder geluid en zonder uitstoot. De lancering van de hybride aandrijving laat de volgende stap zien in Scania’s wens de industrie te verduurzamen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2025
Europees transport beleeft zwak eerste kwartaal
15 mei 2025
ZF maakt het trailerfabrikanten gemakkelijk
14 mei 2025
Scania Zwolle produceert miljoenste chassis
14 mei 2025
Vandijck Transport test elektrische truck op rit naar Zwitserland
13 mei 2025
Stoneridge presenteert SE5000 Smart 2 OSNMA tachograaf
13 mei 2025
Wierda bouwt MAN TGS met 50 ton GVW
Meest bekeken berichten
Recente reacties