Het Belgische Renders Trailers presenteerde twee nieuwe containerchassis. Hiermee wil Frans Renders zijn merk terug op de kaart zetten. Tijdens de presentatie in Bremen werd ook het nieuwe Renders Sales en Serviceteam voorgesteld. In Nederland is dat de firma RRS waar Robin van Zenderen en Aernout Kruiswijk en hun serviceteam de Renders-producten aan de man brengen en servicen.

De nieuwe containerchassis worden in serie geproduceerd op vier locaties in Turkije. Renders koos voor een sterke standaardisatie in de producten. Zo zijn er voortaan twee series, de 800- en de 900-serie. Voor beide worden identieke neksecties en achterkaders met verlichting toegepast. Standaard is ook de gegalvaniseerde afwerking en de bekende Renders versterkte uitvoering van het chassis en de containerarmen.

Het complete Renders-team voor de Benelux en Duitsland.

De 800-serie is een driedelig chassis met een bijzonder eenvoudige bediening, met slechts één hendel. Renders koos voor een kabelsysteem voor het gelijkmatig uitschuiven van zowel de voorzijde als het achterkader. Het schuifgedeelte loopt in rollen waardoor zowel de zijdelingse als de verticale krachten worden opgevangen. Ronduit indrukwekkend is een demonstratie waarbij de trekker onder een hoek van 45 graden staat terwijl het chassis uitgeschoven wordt. Dankzij het rollensysteem gaat dat zonder problemen.

Ook het zeer eenvoudig verschuiven van een 32 ton zware 20 voet container tussen de 20ft centrale rijpositie en de 20ft achter laad/los positie, gaat zonder enig probleem tijdens de demonstratie en dit met zeer weinig kracht van de trekker. De extra versterkte nekconstructie blijkt zelfs bestand tegen het uitschuiven naar de 45 voet positie met die zware 20 voeter in centrale positie. De doorbuiging van de nek blijft daarbij verwaarloosbaar. De chassis uit de 900-serie zijn star uitgevoerd met een uitschuifbare achterkader voor 40- en 45-voet posities. Het schuifsysteem bij dit type werkt pneumatisch met een sterke cilinder.

Standaardisatie

Renders heeft het standaardiseren tot kunst verheven met de nieuwe chassis. Niet alleen constructie-technisch in detail zijn de 800- en 900-serie voor een groot deel gelijk, dat geldt ook voor het nieuw ontwikkelde hufterproof achterkader met lichtbalk en bumper. Leidend bij het ontwerp was degelijkheid, stevigheid en praktisch gemak. Zo is o.a. de bumper voorzien van een ronde stootbalk om schade te voorkomen in het geval bij vervoer van 45 voet containers. Vanwege de standaar­disatie is er enkel een keuze mogelijk voor dubbele, ronde achterlichten, SAF-assen
en een standaard liftas.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 januari 2025
Hulp bij de nieuwe machineverordening
17 januari 2025
Renewi bestelt 190 DAF trucks
17 januari 2025
Ook trailerbanden Bridgestone in Ecopia-lijn
16 januari 2025
Bijzondere Scania S770 voor Arjen Kandt
16 januari 2025
Mapon en Krone gaan data uitwisselen
14 januari 2025
Topman Scania wordt voorzitter Acea
Meest bekeken berichten
Recente reacties