Volgens Duitse media klagen de chauffeurs over een te kleine actieradius, die kleiner is dan Streetscooter opgeeft. Erger nog is dat de verwarming tekortschiet, waardoor de koeriers dik ingepakt achter het stuur moeten zitten.

Actieradius

Theoretisch heeft elke Streetscooter een bereik van 120 kilometer. De meeste Streetscooters moeten echter al na 75 kilometer aan de laadpaal. Dat blijkt uit de praktijk. Als gevolg hiervan moeten de auto’s op een werkdag veel vaker terug naar de basis rijden. Dit vertraagt het werk aanzienlijk. Daarnaast deden zich ook al enkele kritieke gevallen voor waarin de volledig geloste Streetscooter met een lege accu stilviel.

Verwarming

Chauffeurs klagen verder dat de verwarming tekortschiet. De verwarming moet bovendien vaak uitgezet worden om de actieradius te kunnen vergroten en zodoende terug naar de laadpaal te kunnen. Gevolg is wel kou in de cabine. Ook de ontwaseming van de ruiten wordt een probleem. De fabrikant aansprakelijk stellen kan DHL niet, want dat is DHL zelf.

Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
15 mei 2025
Europees transport beleeft zwak eerste kwartaal
15 mei 2025
ZF maakt het trailerfabrikanten gemakkelijk
14 mei 2025
Scania Zwolle produceert miljoenste chassis
14 mei 2025
Vandijck Transport test elektrische truck op rit naar Zwitserland
13 mei 2025
Stoneridge presenteert SE5000 Smart 2 OSNMA tachograaf
13 mei 2025
Wierda bouwt MAN TGS met 50 ton GVW
Meest bekeken berichten
Recente reacties