De transportsector komt in de problemen door de enorme stijging van de dieselprijs. Vaste prijslijsten zijn niet meer werkbaar, stelt onlineplatform TransConnect. Door sneller reageren profiteren zowel vervoerders als klanten van goede prijzen.

De stijging van brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidt tot problemen bij vervoerders, stelt TransConnect, het grootste onlineplatform voor B2B-autotransport in Europa. Aanpassingen van transportprijzen in contracten vinden pas na enkele maanden plaats. Dit leidt tot onvoorspelbare marges, liquiditeitsproblemen en uiteindelijk een onstabiele transportsector. Er is behoefte aan veerkracht. Een digitaal platform kan dit bieden door inzicht te geven.

“Vaste prijslijsten werken als een keurslijf in een markt die dagelijks verandert. Transportbedrijven kunnen niet maandenlang wachten tot contracten worden bijgesteld. Ze moeten nú kunnen reageren op de werkelijke kosten. De crisis in Iran bewijst dat flexibiliteit geen luxe is, maar een noodzaak”, aldus Maarten Klanderman, CEO van TransConnect. Volgens hem biedt het onlineplatform de oplossing.

De prijzen op het TransConnect platform reageren snel op vraag, aanbod, capaciteit en actuele brandstofkosten. Dit betekent dat kosten eerlijk en transparant worden doorberekend aan de klant. Deze profiteert ook als de brandstofprijzen weer dalen. Vertraagde prijsaanbiedingen behoren hierdoor tot het verleden, wat niet alleen voor de vervoerder en de klant beter is, maar ook voor de hele sector.

“Een gezond transportnetwerk vraagt om transparantie,” zegt Klanderman. “Wanneer prijzen gebaseerd zijn op actuele vraag, capaciteit en kosten, ontstaat er een eerlijke balans. Dat zorgt voor stabiliteit voor transporteurs én voorspelbaarheid voor klanten.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37