Onlangs bleek namelijk uit een inspectie door de politie op de Belgische wegen dat 12 procent van het Nederlandse vrachtwagenpark een ernstig defect heeft. Het gaat dan vooral om versleten remmen of vlakke banden.

Volgens de minister zijn de cijfers uit het onderzoek niet representatief voor alle vrachtauto’s die op de Nederlandse wegen rijden, omdat deze selectief zijn gecontroleerd. Tussen 2009 en 2013 zijn er 10.336 Nederlandse vrachtauto’s gecontroleerd, waarvan 2,5 procent na controle een rijverbod kregen. Bij het buitenlandse zware vervoer was dat 2,7 procent van in totaal 6.740 gecontroleerde voertuigen.

Schultz van Haegen zegt verder: “Ik heb uw kamer op 25 januari 2013 geïnformeerd over de omvang van de problematiek met betrekking tot ongevallen met vrachtauto’s. Ik heb toen ook aangegeven dat ik op basis van die getallen geen reden zie om extra maatregelen te nemen. Deze nieuwe informatie lijkt geen trendbreuk, mede omdat bij deze incidentele controles vaak (in België en Nederland) juist de vrachtauto’s eruit worden gepikt die er al ‘slecht onderhouden’ uitzien.”

Overigens is zij van mening dat er sprake is van oneerlijke concurrentie als vervoerders vanwege de crisis onderhoud aan hun wagenpark uitstellen. Daarnaast spreekt zij waardering uit voor het initiatief van TVM Verzekeringen voor een landelijke campagne over transportveiligheid.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 januari 2026
Wederom elektrische Volvo voor BQ Duiker
20 januari 2026
Exceptioneel transport AB Texel naar KTF Harlingen
19 januari 2026
AUMOVIO doet zijn intrede in Nederland
19 januari 2026
Proef met verwisselbaar accupakket is een succes
16 januari 2026
Hardeman Zand- en Grindhandel gaat stil door de stad
15 januari 2026
TIS Zwijndrecht ook servicepartner Krone
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37