Deze stroomlijnhulpen, denk aan een ‘neus’ voorop de trekker en uitklapbare ‘flappen’ aan de achterkant van de trailer, zijn straks legaal, evenals de zijskirts die de trailer nu nog in principe iets te breed maken. De Europese Commissie zegt te verwachten dat met deze maatregelen trucks zeven tot tien procent zuiniger zullen worden en dat de verkeersveiligheid erdoor verbeterd wordt. De verruiming van de lengtematen mag alleen vanwege de stroomlijnhulpen, de laadruimten mogen hierdoor niet vergroot worden.

Verbannen

De lange en zware voertuigen (LZV) zijn inmiddels gemeengoed in Nederland, Denemarken, Zweden en Finland, maar mogen niet in Europa worden toegelaten. De LZV (ecocombi) wordt voorlopig verbannen, tot grote vreugde van de Groenen.

Dat de LZV de beoogde Europese CO2-reductie van twintig procent in 2020 in het wegvervoer in één klap realiseert en daarbij ook nog een bijdrage aan de verkeersveiligheid en het verwachte chauffeurstekort levert, wordt in Brussel genegeerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
eActros 600 oprijwagen van Veldhuizen
12 mei 2026
Inspectie sluit schijnvestiging Litouwse vervoerder
12 mei 2026
Volvo presenteert nieuw platform voor verbrandingsmotoren
12 mei 2026
Slotplanning vs. taktplanning in de maakindustrie: wat past bij carrosserie- en trailerbouw?
11 mei 2026
Den Hartog Transport overgenomen door Van ‘t Kruis
11 mei 2026
Vuilniswagen uit natuurlijke en gerecyclede materialen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Rob on Kans of bedreiging?: “Gebruik AI, maar bedenk… het weet veel, maar begrijpt weinig.dec 16, 17:31
  • Cees van Heemert on Oud-directeur Henk Nooteboom overleden: “Ik ben in 1993 geemigreerd naar Nieuw Zeeland. Zie vandaag een advertentie in NZ van trailers. Mijn hersens plotsklaps geven…mei 17, 04:40
  • Sterre on Lidl zet echte kersttruck in: “Ik kwam de kersttruck vandaag tegen op de A31 nabij Franeker. Super grappig en ontzettend mooi gemaakt. Ik wist niet…dec 19, 23:51
  • Edwin on Een moeilijke thuissituatie: “Top Gerard!mei 10, 14:13
  • Bart Ezendam on Van Hool schrapt 1100 banen: “De leiders van de EU moet er voor gaan kiezen om toonaangevende bedrijven in Europa voor te laten gaan in…mrt 12, 13:37